Zmiany organizacyjno-kadrowe w jednostkach samorządu terytorialnego

Nie określono

#formy_zatrudnienia, #JST, #pracownik, #stosunek_pracy, #świadczenia, #świadectwo_pracy, #warunki_pracy, #zmian_kadrowe, #zmiany_2023, #zmiany_organizacyjne

Przy zgłoszeniu do 31. marca cena za szkolenie to 339 zł/os.

1. Podstawy prawne regulujące status pracowników samorządowych.

2. Formy zatrudnienia w jednostkach samorządu terytorialnego

3. Status prawny sekretarza gminy

4. Zmiana warunków pracy i płacy:
a. Dopuszczalność i tryb zmian treści stosunku pracy,
b. Porozumienie zmieniające,
c. wypowiedzenie warunków pracy.

5. Sposoby i przesłanki rozwiązywania umów o pracę
a. Formy rozwiązania umowy o pracę,
b. treść wypowiedzenia umowy o pracę oraz porozumienia stron
c. oświadczenie o rozwiązaniu umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia, treść, przesłanki dopuszczalności
d. bieg terminu okresu wypowiedzenia oraz termin rozwiązania umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia
e. konsultacja rozwiązania umowy ze związkami zawodowymi
f. odprawy pieniężne i odszkodowania,
g. pracownicy podlegający szczególnej ochronie
h. Roszczenia pracownika z tytułu wadliwego rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy.

6.Świadczenia w związku z rozwiązaniem stosunku pracy
a. Odprawa z tytułu rozwiązania stosunku pracy z przyczyn nie dotyczących pracownika
b. Odszkodowanie z tytułu skrócenia okresu wypowiedzenia
c. odprawa emerytalno – rentowa
d. nagroda jubileuszowa w związku z rozwiązaniem stosunku pracy
e. zbieg prawa do świadczeń

7. Zasady rozwiązania stosunku pracy z powołania
a. tryb rozwiązania stosunku pracy z inicjatywy pracodawcy
b. tryb rozwiązania stosunku pracy z inicjatywy pracownika.
c. świadczenia przysługujące pracownikowi.
d. ochrona uprawnień pracownika zatrudnionego z powołania

8. Świadectwo pracy.
1. Zasady prawidłowego sporządzania świadectwa pracy, termin, treść
2. Obligatoryjne i fakultatywne elementy treści świadectwa pracy, jakich informacji nie można zamieszczać w świadectwie pracy, informacje o wykorzystanym urlopie wypoczynkowym, urlopie na żądanie oraz wypłaconym ekwiwalencie urlopowym, podstawa rozwiązania umowy o pracę
3. Sprostowanie świadectwa pracy

Materiały szkoleniowe obejmują część teoretyczną, obowiązujące orzecznictwo sądowe oraz wzory dokumentów pism które można wykorzystać w bieżącej pracy.

Uwaga! W przypadku zmian przepisów prawa, które na dzień przygotowania oferty nie były uwzględnione, program szkolenia zostanie zaktualizowany do obowiązujących przepisów prawa na dzień zaplanowanego szkolenia.

Mgr administracji, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu. Posiada bogate doświadczenie w tematyce samorządowego prawa pracy oraz organizacji i funkcjonowania urzędu, oparte na ponad 35-letnim doświadczeniu zawodowym w administracji publicznej, w tym 25 letnim w samorządzie gminnym na stanowiskach związanych z funkcjonowaniem urzędu oraz sprawami  pracowniczymi.
Jako szkoleniowiec od wielu lat współpracuje z firmami szkoleniowymi oraz z jednostkami samorządu terytorialnego na terenie całego kraju.
Wykładowca akademicki w zakresie prawa pracy. Autorka publikacji na temat dokumentacji pracowniczej. Obecnie Dyrektor Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.

14 kwiecień 2023 09:00

14 kwiecień 2023 13:30

Zamówienia publiczne do 130 000 zł w pomocy społecznej

PRAKTYCZNE WARSZTATY Z RAPORTOWANIA SCHEMATÓW PODATKOWYCH NA PRZYKŁADACHZ UWZGLĘDNIENIEM ZMIAN OD 1 LIPCA 2023R.

ZARZĄDZANIE ZASOBEM MIESZKANIOWYM GMINY na podstawie przepisów ustawy oraz aktów prawa miejscowego.