ZMIANA, ROZWIĄZANIE I WYGAŚNIĘCIE STOSUNKU PRACY

16 lutego 2022_09:00 - 13:30

Termin: 16. lutego Miejsce: Szkolenie on-line Cena: 359 zł (+VAT)

Katarzyna Wardzińska
e-mail: kwardzinska@res.edu.pl
AdresaciCelKorzyściProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Szkolenie kierowane jest do przedsiębiorców zatrudniających pracowników, do pracodawców samorządowych, sekretarzy miast, gmin  i powiatów oraz pracowników zajmujących się problematyką kadrową w urzędach i jednostkach samorządowych gminnych, powiatowych i wojewódzkich oraz osób zajmujących się problematyką kadrową, dla osób które rozpoczęły pracę w dziale kadr lub chcą podnieść swoje kwalifikacje.

Przepisy prawa pracy nakładają na pracodawcę obowiązki związane z rozwiązaniem stosunku pracy oraz prowadzenia w tym zakresie dokumentacji  zgodnie z ustalonymi zasadami. Nieznajomość tych zasad naraża  pracodawców na dodatkowe  zbędne koszty związane z ewentualnymi sporami  sądowymi,  czy też wynikające  z zaleceń pokontrolnych  uprawnionych organów.

Celem szkolenia jest przybliżenie i usystematyzowanie wiedzy dotyczącej realizacji obowiązków pracodawcy.

W programie szkolenia uwzględnione zostały zmiany wprowadzone ustawą z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Zakres szkolenia uwzględnia wprowadzone w ostatnim okresie zmiany dotyczące zasad zmiany i rozwiązywania stosunków pracy.

Podczas szkolenia uczestnicy:

• zapoznają się z podstawami prawnymi oraz zasadami prowadzenia dokumentacji pracownicze dotyczącej omawianego tematu. Zakres szkolenia uwzględnia zmiany wprowadzone ustawą z dnia 10 stycznia 2018 roku o zmianie niektórych ustaw w związku ze skróceniem okresu przechowywania akt pracowniczych oraz ich elektronizacją;
  • poznają praktykę oraz orzecznictwo sądowe w zakresie omawianej tematyki;
  • poznają różnego rodzaju dokumenty zarówno obligatoryjne jak i fakultatywne przygotowywane ze strony pracodawcy;
  • zapoznają się z zasadami praktycznego przygotowywania dokumentów wymaganych w stosunku pracy;
  • nabędą umiejętności praktycznego przygotowania świadectwa pracy zgodnie z wymaganiami ustawowymi;

Uczestnicy szkolenia otrzymają materiały szkoleniowe obejmujące część teoretyczną, obowiązujące orzecznictwo sądowe oraz wzory dokumentów,  pism  które można wykorzystać w bieżącej pracy.

1. Zmiana treści umowy o pracę.
1. Trwała zmiana (na czas nieokreślony)
2. Czasowa zmiana (na czas określony)
2. Dopuszczalność zmiany treści umowy o pracę.
3.Rozwiązanie umowy o pracę na zasadzie porozumienia stron
4.Rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem,
1.wypowiedzenie umów terminowych
2.wypowiedzenie umowy zawartej na czas nieokreślony
5. Rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem.
6. Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia
1. Rozwiązanie umowy o pracę z przyczyn zawinionych przez pracownika
2. Rozwiązanie umowy o pracę z przyczyn niezawinionych przez pracownika
7. Rozwiązanie stosunku pracy z powołania
1.Rozwiązanie stosunku pracy na mocy porozumienia stron
2. Odwołanie ze stanowiska a rozwiązanie stosunku pracy.
3. Uprawnienia pracownika odwołanego ze stanowiska
4. Odwołanie ze stanowiska pracownika podlegającego szczególnej ochronie stosunku pracy
8.Wygaśnięcie stosunku pracy
9. Roszczenia pracownika z tytułu wadliwego rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy.
1. Roszczenia pracownika z tytułu nieprawidłowego wypowiedzenia umowy
o pracę przez pracodawcę
2. Roszczenia pracownika i pracodawcy z tytułu niezgodnego z prawem
rozwiązania umowy bez wypowiedzenia
3. Roszczenia pracownika związanie z wygaśnięciem umowy o pracę
4. Wspólny skutek przyznania pracownikowi odszkodowania lub
Przywrócenia do pracy
10.Obowiązująca w tym zakresie dokumentacja pracownicza.
11.Orzecznictwo sądowe.

Materiały szkoleniowe obejmują część teoretyczną, obowiązujące orzecznictwo sądowe oraz wzory dokumentów pism które można wykorzystać w bieżącej pracy.

Mgr administracji, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu.
Posiada bogate doświadczenie w tematyce samorządowego prawa pracy oraz organizacji i funkcjonowania urzędu, oparte na ponad 35-letnim doświadczeniu zawodowym w administracji publicznej, w tym 25 letnim w samorządzie gminnym na stanowiskach związanych z funkcjonowaniem urzędu oraz sprawami  pracowniczymi.
Jako szkoleniowiec od wielu lat współpracuje z firmami szkoleniowymi oraz z jednostkami samorządu terytorialnego na terenie całego kraju.
Wieloletni współpracownik Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej .
Wykładowca akademicki w zakresie prawa pracy. Autorka publikacji na temat dokumentacji pracowniczej. Obecnie Dyrektor Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.

Przy zgłoszeniu do 19.stycznia cena szkolenia to jedyne 299 zł/os!

Przy zgłoszeniu do 02. lutego cena szkolenia to jedyne 319 zł/os!