Zmiana Prawa zamówień publicznych – nowe obowiązki zamawiającego w zakresie planowania, szacowania i dokumentowania czynności związanych z przygotowaniem do zamówienia publicznego na środki spożywcze.

Nie określono

#res edukacja, #środki spożywcze., #szkolenie online, #Zmiana Prawa zamówień publicznych

Termin:19 lutego 2021r.   Cena: 200 zł (+VAT)

Magda Rygorczuk
e-mail: mrygorczuk@res.edu.pl

Szkolenie skierowane jest do intendentów/księgowych oraz innych osób związanych   z zamawianiem i planowaniem żywienia w jednostkach publicznych. Na szkoleniu przedstawione zostaną praktyczne sposoby i informacje jak wykonać prawidłowo wykonać szacunek zamówienia zgodnie z aktualnymi przepisami, jak należycie udokumentować proces szacowania oraz jak prawidłowo skonstruować opis przedmiotu zamówienia.

DLA KOGO:

1. a) publicznych zakładów żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży:
  • dyrektorów żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych,
  • właścicieli firm cateringowych wytwarzających posiłki dla dzieci i młodzieży,
  • dietetyków, intendentów, kucharzy zatrudnionych w w/w placówkach;
  1. b) publicznych zakładów żywienia zbiorowego osób dorosłych:
  • dyrektorów placówek prowadzących zakłady żywienia zbiorowego osób dorosłych (domów pomocy społecznej, zakładów pielęgnacyjno –opiekuńczych, uzdrowisk, sanatoriów, szpitali, środowiskowych domów samopomocy, domów seniora itp.),
  • dietetyków, intendentów, kucharzy zatrudnionych w w/w placówkach,
  • właścicieli firm cateringowych wytwarzających posiłki dla osób dorosłych.

[/su_tab]

Program szkolenia:

1. Analiza potrzeb oraz rozeznanie rynku, czyli na co zwrócić uwagę, aby zamówienie spełniało wszystkie potrzeby zamawiającego oraz jego klientów.
  2. Szacunek wartości zamówienia w ujęciu praktycznym, czyli:
  • nowe progi stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych obowiązujące od 1 stycznia 2021,
  • problem podziału zamówienia lub zaniżania jego wartości w zamówieniach poniżej progu stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych,
  • jak prawidłowo dokonać szacunku w zamówieniu bagatelnym, a jak w zamówieniu w ramach ustawy Prawo zamówień publicznych,
  • jak dokumentować należytą staranność przeprowadzanego szacunku. Dlaczego jest to tak istotne? Dokonanie szacunku krok po kroku.
  1. Opis przedmiotu zamówienia – teoria a praktyka w realizacji umowy oraz jak uniknąć powszechnych błędów.
  2. Naruszenie dyscypliny finansowej czyli osoby wykonujące czynności w postępowaniu, a ich odpowiedzialność za błędy w zamówieniach publicznych.
  3. Określanie kryteriów jakościowych dla środków spożywczych w szczególności w kontekście wymagań Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach
  4. Dokumentacja systemu HACCP wspomagająca zarządzanie dostawami środków: procedura przyjmowania dostaw, formularz przyjęcia dostaw, rejestr dostawców, oświadczenia dla dostawców.

SZKOLENIE POPROWADZI:

• Anna Motak – technolog żywności i żywienia, dietetyk, praktyk i specjalista w zakresie zagadnień dotyczących żywienia dzieci oraz bezpieczeństwa żywności. Związana z żłobkami, przedszkolami i szkołami od 2009 roku w zakresie układania jadłospisów i wdrażania systemu HACCP. Obecnie główny dietetyk/koordynator HACCP w dużej instytucji publicznej, gdzie koordynuje pracę intendentów w zakresie realizacji umów z dostawcami, norm żywieniowych oraz bezpieczeństwa produkcji posiłków w 16 kuchniach. W zamówieniach odpowiedzialna m. in. za opis przedmiotu zamówienia oraz szacunki.
  • Jolanta Wójcik: wieloletni pracownik Państwowej Inspekcji Sanitarnej odpowiedzialny za czynności kontrolne, pełnomocnik systemu bezpieczeństwa żywności w dużym zakładzie wytwarzającym żywność pochodzenia zwierzęcego, audytor systemów zarządzania, w tym systemu zarządzania bezpieczeństwem żywności. Obecnie Dyrektor Biura Zarządu w spółce medycznej.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

Określanie kryteriów jakościowych dla środków spożywczych , dokumentacja systemu HACCP wspomagająca  proces dostaw środków spożywczych.

19 luty 2021 09:00

19 luty 2021 15:00

Obowiązki sekretarza szkoły i przedszkola. Rola, zadania, obowiązki sekretariatu w placówce oświatowej

Vademecum pracownika oświaty gminnej w kontekście aktualnych na rok 2024 przepisów prawa oświatowego