ZEZWOLENIA NA DETALICZNĄ SPRZEDAŻ NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH-KOMPEDIUM WIEDZY

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Online, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie, Pomorskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

#alkohol, #kompendium, #KPA, #online, #opłaty_korkowe, #sprzedaż_napojów_alkoholowych, #zezwolenia_na_sprzedaż, zezwolenia

Termin: 25. lipca Miejsce: ON-LINE Cena: 339zł (+VAT)

Katarzyna Wardzińska
e-mail: kwardzinska@res.edu.pl

Cel

Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy  w zakresie obowiązujących przepisów, zapoznanie z najnowszymi zmianami. Uczestnicy mogą zreasumować i pogłębić wiedzę oraz zadać pytania w sprawach budzących wątpliwości.

Szkolenie jest adresowane do pracowników urzędów gmin.

1) Zmiany od 7 marca 2022 r. w Ustawie o wychowaniu w trzeźwości…
2) Wpływ stanu epidemii/zagrożenia epidemicznego na procedury.
3) Wojna w Ukrainie a tzw. opłaty korkowe.
4) Procedura wydania, zmiany, wygaszenia i cofania zezwolenia na detaliczną sprzedaż alkoholu. Omówienie poszczególnych etapów i procedur. Wskazówki pozwalające na lepszą organizację pracy.
5) Zezwolenia jednorazowe, cateringowe, wyprzedaż alkoholu-praktyczne informacje.
6) Zagadnienia sprzedaży przez internet, ogródków piwnych i łączonych rodzajów sprzedaży.
7) Temat naliczania opłat, w tym opłat dodatkowych. Opłata za okres korzystania z zezwolenia a zwroty opłat. Zwolnienia z opłat.
8) Oświadczenie o wartości sprzedaży alkoholu. Jego przygotowanie, korekta, weryfikacja i skutki prawne.
9) Zastosowanie kodeksu postępowania administracyjnego w w/w zakresie.
10) Zezwolenia na alkohol w świetle zagadnień zarządu sukcesyjnego. Dokumenty w sprawie i problemy wynikające z niezgodności przepisów.
11) Zagadnienia związane z promocją i reklamą alkoholu.
12) Ustawowe możliwości ograniczenia godzin sprzedaży, problematyka spożywania alkoholu w miejscach publicznych.
13) Kontrole przedsiębiorców w zakresie warunków i zasad sprzedaży alkoholu. Omówienie dokumentów, wymagań prawnych i procedury.
14) Uwagi praktyczne do wszystkich omawianych tematów wynikające z bezpośredniej obsługi interesantów i wieloletniego doświadczenia.
15) Prezentacja przydatnego orzecznictwa do poszczególnych zagadnień

Wykształcenie wyższe ekonomiczne. 27 lat praktyki w zakresie wydawania zezwoleń na sprzedaż alkoholu. Doświadczony szkoleniowiec, urzędnik i ekspert z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej. Pracownik Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj  i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 27. czerwca cena szkolenia to jedyne 299 zł/os!

Przy zgłoszeniu do 11. lipca cena szkolenia to jedyne 319 zł/os!

25 lipiec 2022 09:00

25 lipiec 2022 14:00

Dochody jednostek samorządu terytorialnego z tytułu należności cywilnoprawnych. Ustalanie – pobór – windykacja

Poprawne redagowanie pism urzędowych

Dostępność w ogłoszeniach o otwartych konkursach ofert, zleceniu zadania publicznego organizacjom pozarządowym i zamówieniach publicznych.