Zezwolenia na detaliczną sprzedaż alkoholu w 2023r. – kompendium wiedzy urzędnika

Nie określono

#alkohol, #detaliczna_sprzedaż, #kompendium wiedzy, #kontrola, #sprzedaż_alkoholu, #urzędnik, #zezwolenia_2023, zasady_sprzedaży

Przy zgłoszeniu do 20. stycznia cena szkolenia to 309 zł/os!

Przy zgłoszeniu do 03. lutego cena szkolenia to 329 zł/os!

Cel

Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy  w zakresie obowiązujących przepisów, zapoznanie z najnowszymi zmianami. Uczestnicy mogą zreasumować i pogłębić wiedzę oraz zadać pytania w sprawach budzących wątpliwości.

Szkolenie jest adresowane do pracowników urzędów gmin.

1) Nowelizacja ustawy od dnia 10 listopada 2022 r.
2) Szczegółowa procedura wydania, zmiany, wygaszenia i cofania zezwoleń na sprzedaż detaliczną alkoholu.
3) Planowane zmiany ustawy o wychowaniu w trzeźwości… Sprzedaż na dworcach, zasady tworzenia izb wytrzeźwień, jednorazowa odsprzedaż.
4) Prawidłowe naliczenie opłaty za okres korzystania z zezwolenia.
5) Czy dopuszczalne są zwroty opłat?
6) Oświadczenie o wartości sprzedaży alkoholu. Jego przygotowanie, korekta, skutki prawne.
7) Czy możliwa jest weryfikacja oświadczeń ?
8) Zastosowanie kodeksu postępowania administracyjnego w w/w zakresie.
9) Orzecznictwo przydatne w rozwiązywaniu problemów i wątpliwości.
10) Zezwolenia na alkohol w świetle zagadnień zarządu sukcesyjnego.
11) Obowiązki organu wynikające z zarządu sukcesyjnego i CEiDG.
12) Kontrola warunków i zasad sprzedaży alkoholu.
13) Zagadnienia konieczne przy kontrolach: reklama, opłaty za reklamę, zatrudnianie nieletnich, sprzedaż internetowa i obwoźna.

Uwaga! W przypadku zmian przepisów prawa, które na dzień przygotowania oferty nie były uwzględnione, program szkolenia zostanie zaktualizowany do obowiązujących przepisów prawa na dzień zaplanowanego szkolenia.

Wykształcenie wyższe ekonomiczne. 27 lat praktyki w zakresie wydawania zezwoleń na sprzedaż alkoholu. Doświadczony szkoleniowiec, urzędnik i ekspert z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej. Pracownik Urzędu Miejskiego w Radomiu.

17 luty 2023 09:00

17 luty 2023 14:00

Zezwolenia na detaliczną sprzedaż alkoholu

Poprawne redagowanie pism urzędowych