Zezwolenia na detaliczną sprzedaż alkoholu

Nie określono

#alkohol, #detaliczna_sprzedaż, #kompendium wiedzy, #kontrola, #sprzedaż_alkoholu, #urzędnik, #zezwolenia_2023, zasady_sprzedaży

Przy zgłoszeniu do 05.kwietnia cena szkolenia to 339 zł/os!

Cel

Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy  w zakresie obowiązujących przepisów, zapoznanie z najnowszymi zmianami. Uczestnicy mogą zreasumować i pogłębić wiedzę oraz zadać pytania w sprawach budzących wątpliwości.

Szkolenie jest adresowane do pracowników urzędów gmin.

1) Najnowsze zmiany ustawy o wychowaniu w trzeźwości…od 12 maja 2023 r.
2) Wpływ najnowszej zmiany Kpa na procedurę wydawania zezwoleń. Rewolucja w zakresie ostateczności decyzji administracyjnej.
3) Procedura wydania, zmiany, wygaszenia i cofania zezwolenia na sprzedaż alkoholu.
4) Najnowsze uprawnienia wynikające z wyprzedaży alkoholu. Procedura wydawania i jego wpływ na inne przepisy.
5) Prawidłowe naliczenie opłaty za okres korzystania z zezwolenia. Jak naliczyć opłatę dla zezwolenia kończącego się 31 grudnia ?
6) Zwroty opłat – dopuszczalne czy konieczne?
7) Wykorzystanie opłat z tzw. korkowego i opłat za sprzedaż tzw. „małpek”.
8) Oświadczenie o wartości sprzedaży alkoholu. Jego przygotowanie, korekta, weryfikacja i skutki prawne.
9) Jakie są możliwości weryfikacji oświadczeń ?
10) Sprzedaż internetowa, obwoźna, w winnicach.
11) Orzecznictwo przydatne w codziennej pracy.
12) Zarząd sukcesyjny a zezwolenia alkoholowe. Obowiązki organu w świetle tych przepisów.
13) Kontrola warunków i zasad sprzedaży alkoholu.
14) Pomocne w kontrolach:reklama, opłata za reklamę, zatrudnianie nieletnich przy sprzedaży alkoholu.
15) CEiDG -obowiązki organu i korzyści wynikające z jej funkcji.
16) Uwagi praktyczne do wszystkich omawianych zagadnień wynikające z bezpośredniej obsługi interesantów i wieloletniego doświadczenia.

Uwaga! W przypadku zmian przepisów prawa, które na dzień przygotowania oferty nie były uwzględnione, program szkolenia zostanie zaktualizowany do obowiązujących przepisów prawa na dzień zaplanowanego szkolenia.

Wykształcenie wyższe ekonomiczne. 27 lat praktyki w zakresie wydawania zezwoleń na sprzedaż alkoholu. Doświadczony szkoleniowiec, urzędnik i ekspert z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej. Pracownik Urzędu Miejskiego w Radomiu.

19 kwiecień 2024 09:00

19 kwiecień 2024 14:00

Korekty dokumentacji płacowych i konsekwencje dla rozliczeń z ZUS, US, pracownikiem i zleceniobiorcą

Jak poprawnie zredagować projekt uchwały w JST? Zasady techniki prawodawczej.

Audytor dostępności cyfrowej i architektonicznej