Zebrania wspólnot mieszkaniowych w realiach stanu epidemii

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie, Pomorskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

#epidemia, #protokoły, #resedukacja, #szkolenieonline, #uchwały, #uchwały wspólnot mieszkaniowych, #wspólnota mieszkaniowa, #zebrania, #zgromadzenia, specustawa

Termin: 18.lutego Miejsce: Szkolenie on-line Cena: 319 zł (+VAT)

Katarzyna Wardzińska
e-mail: kwardzinska@res.edu.pl

Cel

Szkolenie ma celu przedstawienie w nowych realiach zasad prawidłowego przeprowadzania zebrań wspólnot mieszkaniowych, w tym nowych zasad prowadzenia głosowań na zebraniach wspólnot mieszkaniowych po wprowadzeniu specustawy oraz właściwej dokumentacji czynności zarządcy nieruchomości. Na szkoleniu zostaną również przedstawione wzory prawidłowych uchwał oraz przesłanki ich zaskarżania, a także przyczyny stwierdzenia nieistnienia uchwał przez sąd. Omówione również zostanie prawidłowe zawiadomienie o zebraniu rocznym wraz załącznikami i protokoły z zebrań jak i pełnomocnictwa konieczne do reprezentacji osób trzecich. Na końcu tematem szkolenia będą zagadnienia związane z odpowiedzialnością cywilną zarządcy wraz z orzecznictwem sądowym.

1. Podstawy prawne zwoływania i przeprowadzania zebrań wspólnot mieszkaniowych zgodnie z ustawą  z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali i specustawą.
  2. Czynności podejmowane na podstawie umowy o zarząd nieruchomością oraz czynności podejmowane na podstawie uchwał podejmowanych przez wspólnotę mieszkaniową wraz z procedurą przygotowania treści uchwały oraz załączników do uchwał w formie obiegowej lub mieszanej.
  3. Właściwa treść oraz zakres podejmowanych uchwał zgodnie z praktyką i orzecznictwem sądowym – przyczyny uchylania uchwał przez sądy wraz oraz skutki prawne i faktyczne dla podmiotów zarządzających z uwzględnieniem stanu epidemii.
  4. Sposoby i tryby głosownia na zebraniach wspólnoty, a prawidłowe liczenie głosów oraz rodzaje pełnomocnictw dla członków wspólnot w praktyce zarządcy – protokoły z zebrań oraz inne załączniki do uchwał wspólnoty jako środki dowodowe ad eventum, w tym protokoły z zebrań obiegowych i w trybie mieszanym.
  5. Odpowiedzialność zarządcy za stwierdzenie nie istnienia uchwały lub uchylenia uchwały przez sądy z uwzględnieniem stanu epidemii.
  6. Orzecznictwo sądowe w sprawach związanych z uchwałami wspólnot mieszkaniowych.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, prawnik i trener dla osób wykonujących zawody związane ze stosowaniem prawa materialnego i procedury związanej z nieruchomościami, doświadczony trener i wykładowca dla grup zawodowych związanych z rynkiem nieruchomości; były członek Komisji Odpowiedzialności Zawodowej przy Ministerstwie Infrastruktury; specjalizacja w dziedzinie prawa związanego z obrotem nieruchomościami, w szczególności umów: sprzedaży, najmu, dzierżawy i innych związanych z obrotem nieruchomościami, postępowań prawnych związanych z regulacją stanów prawnych nieruchomości i innych zagadnień z dziedziny nieruchomości oraz obsługi prawnej i reprezentacji firm deweloperskich i zagranicznych inwestorów.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 04. lutego cena za szkolenie to 299zł/os!

18 luty 2022 09:00

18 luty 2022 14:00

Błędy w realizacji kontroli zarządczej w świetle wyników organów kontroli: NIK, MF, RIO

Audytor dostępności cyfrowej i architektonicznej