Zawiłości nauczycielskich kwalifikacji w 2023 r. – dla dyrektora, nauczyciela i kadrowca

Nie określono

#dyrektorzy, #kadrowcy, #kwalifikacje_nauczycielskie, #nauczyciele, #przepisy, #zawiłości, #zmiany

Przy zgłoszeniu do 31.marca cena za szkolenie to 429zł/os.

Co wyniesiesz z tego szkolenia?

Celem szkolenia jest uporządkowanie wiedzy na temat kwalifikacji pracowników pedagogicznych przedszkoli, szkół i placówek oświatowych.

Korzyści to :
– uporządkowanie kwalifikacji wymagalnych do pracy na stanowiskach pedagogicznych w przedszkolach, szkołach i placówkach prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego, osoby fizyczne i osoby prawne nie będące JST,
– nabranie umiejętności „doszukiwania się kwalifikacji nauczyciela” w przypadku występujących niejasności w dokumentacji kwalifikacyjnej nauczyciela,
– zaktualizowanie wiedzy kadry kierowniczej (dyrektorów i wicedyrektorów) oraz nauczycieli na temat aktualnych zmian w standardzie kształcenia nauczycieli,
– określenie wpływu zmian w przepisach w sprawie kwalifikacji na zmianę statusu nauczycieli, na jego rozwój zawodowy.

1. Przepisy określające kwalifikacje wymagalne do pracy na stanowiskach pedagogicznych w przedszkolach, szkołach i placówkach.
  2. Definicja kwalifikacji nauczyciela wg Karty Nauczyciela.
  3. Przygotowanie pedagogiczne osób zatrudnionych w przedszkolach, szkołach i placówkach.
  4. Zróżnicowanie pomiędzy kwalifikacjami wymagalnymi nauczycieli w przedszkolach, szkołach i placówkach.
  5. Zachowanie, uznanie kwalifikacji.
  6. Sposoby „doszukiwania się kwalifikacji nauczyciela”. Rola suplementu do dyplomu ukończonych studiów.
  7. Najnowsze zmiany w przepisach o kwalifikacjach nauczycieli.
  8. Czy nowe przepisy w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela zmienią wymagania kwalifikacyjne do pracy w przedszkolach, szkołach i placówkach?
  9. Pytania i odpowiedzi.

Ekspert w zakresie prawa oświatowego i specjalista w zakresie organizacji i zarządzania oświatą, współpracujący z jednostkami samorządu terytorialnego, kuratoriami oświaty i ministerstwem właściwym do spraw oświaty i wychowania w sprawach nadzoru pedagogicznego, doskonalenia dyrektorów i nauczycieli.
Autor lub współautor  ponad 30 pozycji książkowych i szeregu artykułów poświęconych zmianom w prawie oświatowym, autor wielu porad (aktualnie opublikowanych ponad 900) dla Portalu Oświatowego WiP oraz Forum Media Polska.
Wykładowca prawa oświatowego w szkołach wyższych i placówkach doskonalenia nauczycieli, wieloletni starszy wizytator kuratorium oświaty, nauczyciel konsultant i wicedyrektor placówki doskonalenia nauczycieli.

14 kwiecień 2023 09:00

14 kwiecień 2023 13:00

Fundusz Sołecki. Współpraca Gmin z Sołectwami.

Poprawne redagowanie pism urzędowych

Obieg i archiwizacja dokumentów w systemie Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją