„Zatrudnienie specjalistów w szkołach i przedszkolach publicznych i niepublicznych . Realizacja zadania zatrudnienia pedagogów, psychologów, logopedów, terapeutów pedagogicznych od 1 września 2022 r.”

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Online, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie, Pomorskie, Śląskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

#pomoc psychologiczno-pedagogiczna, #standard zatrudnienia, #szkolenie online, #wsparcie ucznia, #zatrudnianie specjalistów

1. Wdrożenie obowiązujących od 1 września 2022r. regulacji prawnych dotyczących standardów zatrudnienia specjalistów w publicznych i niepublicznych szkołach i przedszkolach w tym przypadki określania pensum dla specjalistów w jednostkach niepublicznych.
  2. Podstawa prawna zatrudnienia specjalistów – w przypadku placówek prowadzonych przez jednostki inne niż samorządowe w tym określanie pensum w jednostkach niepublicznych.
  3. Obliczanie liczby godzin psychologów i pedagogów specjalnych w odniesieniu do ogólnej liczby godzin specjalistów.
  4. Zadania specjalistów i zakres udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej udzielanej uczniom.
  5. Wyliczenie wymiaru zatrudnienia nauczyciela specjalisty zatrudnionego na etacie łączonym w jednostce macierzystej i uzupełniającego etat w innej szkole.

Praktyk z ponad dwudziestopięcioletnim doświadczeniem pracy w jednostce samorządu terytorialnego w dziedzinie rachunkowości budżetowej i zarządzania oświatą. Dyrektor samorządowej jednostki organizacyjnej zajmującej się zarządzaniem i finansami jednostek oświatowych. Twórca i koordynator projektów edukacyjnych współfinansowanych ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Trener ds. szkoleń z zakresu planowania wydatków oświatowych w celu zwiększenia efektywności zarządzania środkami publicznymi w samorządach. Ekspert ds. forum dla samorządowców z dziedziny zarządzania i finansowania oświaty w Firmie Vulcan, doradca w jednostkach samorządowych w zakresie organizacji oświaty i optymalizacji wydatków na oświatę. Autor publikacji z zakresu uwarunkowań prawno-finansowych obowiązujących jednostki samorządu terytorialnego i ich wpływu na wykorzystanie funduszy unijnych w nowym okresie programowania 2014-2020, a także publikacji dotyczącej budżetowania zadaniowego jako elementu procesu przemian w zarządzaniu finansami publicznymi jednostek samorządu terytorialnego.

22 wrzesień 2022 09:00

22 wrzesień 2022 13:00

Vademecum pracownika oświaty gminnej w kontekście aktualnych na rok 2024 przepisów prawa oświatowego

Sztuka prezentacji i wystąpień publicznych