„Zatrudnienie specjalistów w szkołach i przedszkolach publicznych i niepublicznych . Realizacja zadania zatrudnienia pedagogów, psychologów, logopedów, terapeutów pedagogicznych od 1 września 2022 r.”

22 sierpnia_09:00 - 13:00

Termin: 24 sierpnia Miejsce: ONLINE Cena: 299 zł (+VAT)

Elwira Grygorczuk
e-mail: egrygorczuk@res.edu.pl
Program szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy
  1. Wdrożenie obowiązujących od 1 września 2022r. regulacji prawnych dotyczących standardów zatrudnienia specjalistów w publicznych i niepublicznych szkołach i przedszkolach w tym przypadki określania pensum dla specjalistów w jednostkach niepublicznych.
  2. Podstawa prawna zatrudnienia specjalistów – w przypadku placówek prowadzonych przez jednostki inne niż samorządowe w tym określanie pensum w jednostkach niepublicznych.
  3. Obliczanie liczby godzin psychologów i pedagogów specjalnych w odniesieniu do ogólnej liczby godzin specjalistów.
  4. Zadania specjalistów i zakres udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej udzielanej uczniom.
  5. Wyliczenie wymiaru zatrudnienia nauczyciela specjalisty zatrudnionego na etacie łączonym w jednostce macierzystej i uzupełniającego etat w innej szkole.

Praktyk z ponad dwudziestopięcioletnim doświadczeniem pracy w jednostce samorządu terytorialnego w dziedzinie rachunkowości budżetowej i zarządzania oświatą. Dyrektor samorządowej jednostki organizacyjnej zajmującej się zarządzaniem i finansami jednostek oświatowych. Twórca i koordynator projektów edukacyjnych współfinansowanych ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Trener ds. szkoleń z zakresu planowania wydatków oświatowych w celu zwiększenia efektywności zarządzania środkami publicznymi w samorządach. Ekspert ds. forum dla samorządowców z dziedziny zarządzania i finansowania oświaty w Firmie Vulcan, doradca w jednostkach samorządowych w zakresie organizacji oświaty i optymalizacji wydatków na oświatę. Autor publikacji z zakresu uwarunkowań prawno-finansowych obowiązujących jednostki samorządu terytorialnego i ich wpływu na wykorzystanie funduszy unijnych w nowym okresie programowania 2014-2020, a także publikacji dotyczącej budżetowania zadaniowego jako elementu procesu przemian w zarządzaniu finansami publicznymi jednostek samorządu terytorialnego.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj .doc .pdf i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na res@res.edu.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017, poz.1219 t.j.) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez RES Edukacja – Kompleksowa organizacja szkoleń s.c. przy ul. Białostoczek 15/35 z siedzibą w Białymstoku. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przez jej wycofaniem