Zatrudnianie cudzoziemców – kontrola Straży Granicznej i PIP

4 listopada_09:00 - 13:00

Termin: 04. listopada 2021 Cena: 359zł (+VAT)

Katarzyna Wardzińska
e-mail: kwardzinska@res.edu.pl
Program szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

1. Omówienie procedury legalności zatrudnienia cudzoziemców
a. Oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy
b. Zezwolenie na pracę
c. Konsekwencje zmiany warunków zatrudnienia
d. Urlop bezpłatny cudzoziemca a obowiązek wypłaty wynagrodzenia
e. Najczęściej popełniane błędy w zatrudnieniu
2. Kontrola legalności wykonywania pracy przez cudzoziemców, prowadzenia działalności gospodarczej przez cudzoziemców, powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcom przez Straż Graniczną i Państwową Inspekcję Pracy w przepisach
a. Omówienie przepisów prawnych dotyczących kontroli wynikających z ustaw: o Straży Granicznej, Prawo przedsiębiorców, Państwowej Inspekcji Pracy, rozporządzenia w sprawie przeprowadzania przez funkcjonariuszy Straży Granicznej kontroli legalności wykonywania pracy przez cudzoziemców, prowadzenia działalności gospodarczej przez cudzoziemców oraz powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcom.
3. Procedura kontroli w praktyce
a. doręczenie zawiadomienia o zamiarze wszczęcia kontroli,
b. doręczenie upoważnienia do przeprowadzenia kontroli,
c. przebieg kontroli,
d. czas trwania kontroli,
e. zakończenie kontroli,
f. środki odwoławcze.
4. Problem dwóch kontroli jednocześnie
5. Obowiązki podmiotu kontrolowanego
6. Jakimi środkami odwoławczymi dysponuje podmiot kontrolowany
7. Omówienie tzw. „Prawa do popełnienie błędu”
8. Grzywna, kara pieniężna, pouczenie, skierowanie sprawy do sądu o ukaranie – co i kiedy.
9. Dyskusja

Radca prawny, właścicielka Kancelarii Prawnej Rakiel specjalizującej się w prawie pracy. Pełnomocnik Zarządu Pracodawców Pomorza ds. Prawa Pracy. Ponad 200 godzin doświadczenia w szkoleniach m.in. z zakresu problematyki Kas Zapomogowo-Pożyczkowych, ZFŚS, współpracy ze związkami zawodowymi i innymi przedstawicielstwami pracowników. Adiunkt na wydziale Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni. Autorka licznych artykułów, publikacji książkowych i wypowiedzi medialnych.

Przy zgłoszeniu do 13. października cena szkolenia to jedyne 299 zł/os!

Przy zgłoszeniu do 21. października cena szkolenia to jedyne 319 zł/os!

• Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo