Zasiłki z ubezpieczenia społecznego – zasiłki chorobowe i macierzyńskie z uwzględnieniem ostatnich zmian

30 sierpnia_09:00 - 13:00

Termin: 30. sierpnia  Miejsce: ON-LINE Cena: 399 zł (+VAT)

,

Katarzyna Wardzińska
e-mail: kwardzinska@res.edu.pl
AdresaciCelProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Na szkolenie zapraszamy pracowników działów kadrowo-płacowych, działów księgowości, biur rachunkowych, pracowników odpowiedzialnych za rozliczanie wynagrodzeń pracowników i zasiłków z ubezpieczenia chorobowego ZUS.

Zdobycie wiedzy dotyczącej teorii i praktyki dot. zasiłków z ubezpieczenia społecznego. Zapoznanie się z podstawowymi terminami i definicjami z zakresu m.in.: zasiłku chorobowego, zasiłku macierzyńskiego, zasiłku opiekuńczego, zwolnień lekarskich e-ZLA, świadczenia z ubezpieczenia wypadkowego, świadczenia rehabilitacyjnego, podstawy wymiaru świadczeń.

1. Wynagrodzenie za czas niezdolności do pracy i zasiłek chorobowy:

• świadczenia chorobowe a okresy wypłaty,
• zmiana pracodawcy w trakcie roku,
• okres wyczekiwania i wyjątki od reguły,
• sytuacje , w których świadczenia chorobowe nie przysługują
• wysokość świadczeń chorobowych,
• zasady liczenia okresu zasiłkowego,

2. Świadczenie rehabilitacyjne:

• zasady ubiegania się i przyznawania świadczenia rehabilitacyjnego,
• okres przysługiwania świadczenia rehabilitacyjnego,
• wysokość świadczenia i podstawa jego wymiaru,

3. Świadczenia z ubezpieczenia wypadkowego:

• zasiłek z ubezpieczenia wypadkowego
• wysokość i warunki niezbędne do przyznania zasiłku,
• przypadki, w których świadczenia nie przysługują,

4. Zasiłek macierzyński i zasady jego wypłacania:

• zasiłek z tytułu urodzenia dziecka ,
• zasiłek oraz z tytułu przyjęcia dziecka na wychowanie ,
• zasiłek za okres urlopu macierzyńskiego , za okres urlopu rodzicielskiego,
• zasiłek za okres urlopu ojcowskiego,
• wymiary urlopów i warunki ich udzielania ,
• przerwanie pobierania zasiłku macierzyńskiego przez matkę,
• korzystanie przez ojca z zasiłku macierzyńskiego,
• możliwość skracania urlopu dodatkowego i rodzicielskiego ,
• możliwość dzielenia się urlopami z drugim z rodziców dziecka,
• podejmowanie pracy w czasie urlopu dodatkowego i rodzicielskiego,
• zasady ustalania okresu wypłaty zasiłku w przypadku urodzenia dziecka podczas urlopu wychowawczego ,
• wysokość zasiłku macierzyńskiego,
• okresu pobierania zasiłku ,
• wyrównanie zasiłku do 100% ,
• przekazywanie wypłaty do ZUS,
• zasiłek macierzyński dla osób niebędących pracownikami
• zasiłek macierzyński dla ojca w razie śmierci matki dziecka lub porzucenia przez nią dziecka
• zasiłek macierzyński dla ojca ,gdy matka dziecka jest niezdolna do samodzielnej egzystencji
• wypłata podwyższenia zasiłku macierzyńskiego w przypadku , gdy kwota netto zasiłku jest niższa od kwoty świadczenia rodzicielskiego,
• możliwość „odrodzenia urlopu rodzicielskiego”,
• wydłużanie urlopu rodzicielskiego w przypadku wykonywania pracy u swojego pracodawcy,
• wykorzystywanie urlopu ojcowskiego w częściach

5. Zasiłek opiekuńczy:

• krąg członków rodziny, nad którymi opieka uprawnia do zasiłku opiekuńczego,
• wysokość zasiłku i okres wypłaty,
• limity wypłaty,,
• opieka nad dzieckiem chorym i zdrowym
• przypadki, gdy zasiłek opiekuńczy nie przysługuje,

6. Szczegółowe zasady ustalania podstawy wymiaru świadczeń:

7. Dyskusja

Licencjonowany doradca podatkowy , doświadczony praktyk w dziedzinie finansów, rachunkowości, podatków, inwestycji, prawa. Absolwentka Wydziału Finansów i Inwestycji Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz kilkunastu kierunków  studiów podyplomowych  w zakresie finansów , doradztwa podatkowego, rachunkowości, audytu, kadr i płac , prawa karno-skarbowego, prawa gospodarczego i handlowego, międzynarodowych strategii podatkowych, prawa innych krajów, prawa spółek z udziałem Skarbu Państwa . Właścicielka dużej kancelarii prawno-podatkowej. Wpisana na listę Biegłych Rzeczoznawców w dziedzinie doradztwa podatkowego, posiada certyfikat Usługowego Prowadzenia Ksiąg Rachunkowych oraz wpis na listę Doradców Podatkowych , ukończone egzaminy na biegłego rewidenta, zaliczone egzaminy do Rad Nadzorczych Spółek Skarbu Państwa. Słuchacze cenią sobie jej szeroką wiedzę oraz umiejętność przystępnego, klarownego jej przekazywania.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj  .doc .pdf i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

UWAGA!!

Przy zgłoszeniu do 16 sierpnia cena to jedyne 359zł/os!!