Zasady udzielania dotacji oświatowych dla placówek wychowania przedszkolnego w 2022 roku oraz kontroli ich pobrania i wykorzystania

25 stycznia_09:00 - 13:00

Termin: 25.  tycznia 2022 Cena: 349zł (+VAT)

Elwira Grygorczuk
e-mail: egrygorczuk@res.edu.pl
Cel szkoleniaProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Uczestnicy szkolenia otrzymają szczegółowe informacje na temat zasad udzielania dotacji wypłacanych z budżetów samorządu terytorialnego placówkom oświatowym prowadzonym przez osoby fizyczne lub osoby prawne inne niż jst, w tym sposobu i terminów dokonywania  aktualizacji PKD 2022 roku. Zostaną również zapoznani ze zmianami w zasadach rozliczania dotacji obowiązującymi od 2020 roku oraz z najczęściej pojawiającymi się nieprawidłowościami w zakresie wykorzystania dotacji stwierdzonymi w ramach kontroli realizowanych przez podmioty dotujące.

1. Podstawy prawne udzielania dotacji z budżetu jst dla niesamorządowych placówek wychowania przedszkolnego.
  2. Sposób obliczania podstawowej kwoty dotacji (rodzaje wydatków bieżących przyjmowane do wyliczenia PKD, statystyczna liczba uczniów).
  3. Ustalanie kwoty dotacji przypadającej na dziecko posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego w oparciu o kwotę subwencji oświatowej.
  4. Aktualizacje podstawowej kwoty dotacji – zasady, terminy oraz sposób dokonywania wyrównania lub potrącania dotacji po aktualizacji. Ograniczenia zmiany wysokości miesięcznej kwoty dotacji (dopuszczalny wzrost lub spadek dotacji).
  5. Rozliczenia międzygminne – zasady obliczania zwrotu dotacji za dzieci uczęszczające do placówek niepublicznych oraz zwrotu kosztów wychowania przedszkolnego za dzieci uczęszczające do placówek samorządowych.
  6. Kontrola prawidłowości pobrania i wykorzystania dotacji w oparciu o uchwałę jst.
  7. Rodzaje wydatków, które mogą być finansowane z dotacji oraz przykłady nieprawidłowości w wydatkowaniu dotacji (przykłady).
  8. Wykorzystanie dotacji na uczniów posiadających orzeczenia o niepełnosprawności wyłącznie na pokrycie wydatków związanych z realizacją zadań związanych z organizacją kształcenia specjalnego oraz na organizację zajęć rewalidacyjno-wychowawczych.
  9. Pytania i odpowiedzi.

Doświadczony wykładowca, praktyk w zakresie prawa oświatowego, pracownik samorządowy z wieloletnim doświadczeniem w pracy na stanowiskach związanych z zarządzaniem oświatą (dyrektor szkoły, wizytator kuratorium oświaty, wicedyrektor regionalnej placówki doskonalenia nauczycieli, obecnie główny specjalista ds. oświaty w jednostce samorządu terytorialnego); trenerka specjalizująca się w szkoleniach z zakresu: Systemu Informacji Oświatowej, dofinansowania kształcenia pracowników młodocianych (w tym pomocy de minimis), zmian w przepisach prawa oświatowego, jak również organizacji pracy szkół.

Przy zgłoszeniu do 3. stycznia cena szkolenia to jedyne 299 zł/os!

• Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo

RES Edukacja s.c. zapewnia Trenera, materiały szkoleniowe oraz certyfikat ukończenia szkolenia.

Szkolenie on-line
Polska + Google Map

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017, poz.1219 t.j.) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez RES Edukacja – Kompleksowa organizacja szkoleń s.c. przy ul. Białostoczek 15/35 z siedzibą w Białymstoku. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przez jej wycofaniem