Zasady finansowania organizacji nauki i metod pracy dla dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (ustawa o finansowaniu zadań oświatowych)

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie, Pomorskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

#białystok, #podlaskie, #RES, #resedukacja, #specjalne nauczanie, #szkolenie, #szkolenieonline, #szkolimy, #webinar, #zmiany w oświacie, edukacja, oświata, rozwój, warsztaty

Termin: 26. października  Miejsce: ONLINE Cena: 319 zł (+VAT)

Katarzyna Zajkowska
e-mail: kzajkowska@res.edu.pl

Szkolenie kierowane jest do pracowników urzędów gmin oraz starostw powiatowych zajmujących się rozliczeniami finansowymi oraz sprawami oświatowymi w zakresie organizowania nauki dla dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Szkolenie kierowane jest również do dyrektorów przedszkoli i szkół ogólnodostępnych, do których uczęszczają uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, a także dyrektorzy przedszkoli i szkół integracyjnych oraz specjalnych.

Cel

Cel szkolenia:

Nabycie praktycznych umiejętności w zakresie właściwego realizowania przepisów prawa oświatowego dotyczących stosowania specjalnej organizacji nauki i metod pracy dla dzieci i młodzieży posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, w oddziałach ogólnodostępnych, integracyjnych i specjalnych. Prawidłowe skonstruowanie budżetu na realizację powyższych zasad oraz rozliczania poniesionych wydatków.

[/su_tab]

Program

1. Nowe rozwiązania w specyfice specjalnej organizacji nauki i metod pracy dla dzieci i młodzieży posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego:
    1. w oddziale ogólnodostępnym,
    2. w oddziale integracyjnym,
    3. w oddziale specjalnym.
  2. Zmiany dotyczące wydatkowania części oświatowej subwencji ogólnej wprowadzone w świetle ustawy – Prawo oświatowe.
  3. Zmiany klasyfikacji budżetowej w zakresie finansowania specjalnej organizacji nauki i metod pracy.
  4. Ujęcie wydatków na specjalną organizację nauki i metod pracy w planie finansowym przedszkola lub szkoły.
  5. Ujęcie wydatków na specjalną organizację nauki i metod pracy w budżecie jednostki samorządu terytorialnego.
  6. Nadzór regionalnych izb obrachunkowych.
  7. Podsumowanie i dyskusja.

Od dwudziestu lat naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Starostwie Powiatowym, twórca i organizator nowatorskiego systemu doradztwa metodycznego dla wszystkich szkół z terenu powiatu, współpracuje w zakresie organizacji oraz prowadzenia szkoleń i kursów o tematyce wdrażania nowych rozwiązań prawnych w oświacie oraz prawa oświatowego w praktyce, certyfikowany specjalista w zakresie systemu zarządzania jakością w edukacji, odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj  i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

26 październik 2020 09:00

26 październik 2020 14:00

Wymiar i pobór niepodatkowych należności budżetowych o charakterze publicznoprawnym – od decyzji do tytułu wykonawczego

Zgłaszanie naruszeń przez sygnalistów. Sygnalista w miejscu pracy – obowiązki pracodawców – nowy projekt ustawy

ZFŚS w jednostkach sektora finansów publicznych po zmianach w kontekście RODO, COVID-19 oraz odpowiedzialności karnej, skarbowej i dyscyplinarnej w jednostkach sektora finansów publicznych w tym w jednostkach oświaty i instytucjach kultury.