Zasady archiwizacji dokumentacji projektów unijnych w świetle przepisów kancelaryjno-archiwalnych i wytycznych archiwów państwowych

12 lipca_09:00 - 13:00

339zł

Termin: 12 lipca Cena: 339zł (+VAT)

Katarzyna Zajkowska
e-mail: kzajkowska@res.edu.pl
Cel Program szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Korzyści ze szkolenia to wiedza nt. przepisów krajowych i unijnych dot. dokumentacji projektów UE; tworzenia teczek i prowadzenia dokumentacji projektowej, zasady znakowania akt, ustalania okresów przechowywania poszczególnych rodzajów dokumentacji projektowej, analiza obowiązków ciążących na beneficjentach w zakresie zamykania, archiwizowania oraz przechowywania dokumentacji projektowej.

Adresaci: pracownicy podmiotów realizujących projekty unijne, archiwiści zakładowi.

Plan szkolenia:

1. Prawodawstwo polskie i unijne dotyczące dokumentacji projektowej (obowiązujący stan prawny).

2. Zarządzenie nr 11 Naczelnego Dyrektora Archiwów państwowych z 22 maja 2020 r. w sprawie wprowadzenia wskazówek dotyczących wartościowania dokumentacji programów i projektów finansowanych z funduszy europejskich.

3. Postępowanie z dokumentacją projektów unijnych w oparciu o normatywy kancelaryjno-archiwalne (instrukcja kancelaryjna, jednolity rzeczowy wykaz akt, instrukcja archiwalna) oraz procedury wewnętrzne.

4. Propozycja nowej kwalifikacji dokumentacji dla akt projektowych i problem nowelizacji jednolitych rzeczowych wykazów akt.

5. Rodzaje i charakterystyka dokumentacji projektów unijnych (ogólna, merytoryczna, przetargowa, finansowo-księgowa).

6. Klasyfikacja i kwalifikacja dokumentów projektowych (nadawanie symboli i określanie okresów przechowywania dokumentacji unijnej) przez:
– instytucje zarządzające, pośredniczące i wdrażające;
– beneficjentów.

7. Wytyczne instytucji zarządzającej w projekcie i zapisy umów projektowych w zakresie zasad archiwizacji dokumentów związanych z realizacją projektów.

8. Różnice w obowiązkach beneficjentów prowadzących archiwa zakładowe i składnice akt w zakresie przekazywania, ewidencjonowania, przechowywania dokumentacji projektów unijnych.

9. Rozliczenie się z dokumentacją projektową (opracowanie materiałów archiwalnych; brakowanie dokumentacji niearchiwalnej).

10. Pytania od uczestników szkolenia.

Specjalista ds. zarządzania dokumentacją najnowszą, doktor n. hum. z zakresu archiwistyki, słuchaczka studiów EMBA, biegły sądowy, wykładowca akademicki, absolwentka Wydziału Humanistycznego UMCS w Lublinie, wieloletni pracownik Oddziału Nadzoru Archiwalnego w Archiwum Państwowym w Kielcach, prowadzi własną działalność gospodarczą z zakresu spraw kancelaryjno-archiwalnych.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj .doc .pdf i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na res@res.edu.pl

PRZY ZGŁOSZENIU DO 17 CZERWCA CENA SZKOLENIA

TO 309 ZŁ

• Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo