Zarządzanie zespołem w Administracji Publicznej

30 czerwca_09:00 - 15:00

Termin: 30. czerwca 2021 Cena: 349zł (+VAT)

Katarzyna Wardzińska
e-mail: kwardzinska@res.edu.pl
Cel szkoleniaAdresaciProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

•Zdobycie przez uczestników wiedzy i umiejętności w zakresie zarządzania zespołem, ze szczególnym uwzględnieniem własnych zasobów oraz aspektów budowania relacji z pracownikami;
•Pozyskanie wiedzy na temat relacji między potrzebami człowieka, a wzorcami motywowania w pracy;
•Poprawa umiejętności komunikacyjnych związanych z codziennymi, operacyjnymi zadaniami menedżera;
•Zyskanie umiejętności współpracy z ludźmi opartej o ich realne możliwości i zdolność brania na siebie odpowiedzialności za podejmowane zobowiązania;
•Poznanie siły działania pozaekonomicznych sposobów motywowania; pokazanie uczestnikom w jaki sposób mogą wykorzystywać codzienne sytuacje zawodowe do budowania autorytetu.

Kadra zarządzająca, kierownicy zespołów, naczelnicy, specjalistów HR, menedżerowie w Administracji Publicznej

1. AUTOPREZENTACJA UCZESTNIKÓW- WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZAKRESIE ZARZĄDZANIA.

2.IDENTYFIKACJA OCZEKIWAŃ I DOŚWIADCZEŃ UCZESTNIKÓW.

3.PRZEDSTAWIENIE GŁÓWNYCH CELÓW I AGENDY SZKOLENIA.

4.ZARZĄDZANIE ZESPOŁEM I KOMUNIKACJĄ.

• Czym jest komunikacja w organizacji?
  • Usprawnienia komunikacji przy przydzielaniu zadań
  • Charakterystyka menedżera i określenie własnych predyspozycji kierowniczych uczestników.
  • Skuteczna komunikacja z podwładnymi
  • Kompetencje i wyzwania skutecznego menedżera w XXI wieku.
  • Komunikowanie się lidera z zespołem.
  • Przegląd błędów komunikacyjnych w organizacji.

5.KOMUNIKACJA JAKO NARZĘDZIE DO OSIĄGANIA CELU ZESPOŁU.

• Odpowiedzialność kierownika za budowanie relacji i atmosfery w pracy zespołu
  • Zasady udzielania informacji zwrotnej.
  • Płaszczyzny komunikatu: logiczna i emocjonalna, płaszczyzna apelowa, płaszczyzna ujawniania siebie, płaszczyzna rzeczowa i płaszczyzna relacji
  • Aktywne słuchanie.
  • Komunikacja jawna i ukryta.
  • Błędy komunikacyjne w organizacji

6.KLUCZOWE ZAGADNIENIA ZWIĄZANE Z BUDOWANIEM ZESPOŁU.

• Czym jest prawdziwy zespół?
  • Warunki istnienia zespołu
  • Cechy efektywnego zespołu
  • Cele zespołu
  • Funkcje kierowania zespołem
  • Zespołowe podejmowanie decyzji
  • Analiza transakcyjna – zasady komunikacji
  • Komunikacja jako narzędzie osiągania celów – wyznaczanie celów i ich egzekwowanie.
  • Budowanie zespołów wysokiej skuteczności, wykorzystanie ról zespołowych.
  • Motywowanie i ocenianie członków zespołu projektowego.
  • Pozytywne podejście do współpracy.

7.FAZY ROZWOJU ZESPOŁU.

• Role zespołowe.
  • Faza orientacji i zależności.
  • Faza konfliktu i buntu.
  • Faza spójności i współpracy w grupie.
  • Faza celowej i świadomej aktywności grupy.
  • Faza końcowa.

8.JAK ZBUDOWAĆ EFEKTYWNY ZESPÓŁ? – CZYLI KOMPENDIUM WIEDZY DLA KIEROWNIKA.

• Korzystne i kłopotliwe role w grupie.
  • Zasady efektywnego funkcjonowania zespołu.
  • Czynniki ułatwiające i utrudniające pracę w zespole.
  • Działania, które podnoszą skuteczność zespołu.
  • Relacje między członkami zespołu.
  • Czynniki decydujące o sukcesie zespołu?

9.USTALANIE CELU I PRIORYTETÓW.

• Model osiągania celów – wizja, test, elastyczność.
  • Zasady przywództwa sytuacyjnego Blancharda – czyli jak wykorzystać odpowiednio czas na realizację zadań.
  • Zyskiwanie czasu dzięki kasowaniu negatywnych nawyków – lista rzeczy, których nie należy robić.
  • Motywowanie zespołu do osiągania celów

10.DELEGOWANIE I EGZEKWOWANIE ZADAŃ W OBRĘBIE ZESPOŁU.

• Kluczowe zasady wyznaczania celów.
  • Diagram podziału odpowiedzialności.
  • Monitorowanie i kontrola pracy zespołu.

11.SKUTECZNE KOORDYNOWANIE DZIAŁAŃ W ZESPOLE.

• Etapy i zasady prowadzenia spotkań zespołu z wykorzystaniem jego potencjału.
  • Aspekt wielowymiarowej komunikacji.
  • Opanowanie sztuki przekonywania – jak radzić sobie z nieczystymi chwytami w rozmowie?
  • Sztuka zadawania właściwych pytań i udzielania precyzyjnych odpowiedzi.

12.TECHNIKI RADZENIA SOBIE ZE STRESEM.

• Zły i dobry stres – ćwiczenia i mikro wykład o roli stresu w sytuacjach wyzwań zawodowych.

13.SAVOIR-VIVRE W PRAKTYCE URZĘDNICZEJ.

• Pierwsze wrażenie, a budowanie własnego wizerunku i wizerunku urzędu.
  • Sposoby powitań i pożegnań w organizacji (podejście formalne i nieformalne).
  • Kody strojów, budowanie wizerunku kompetentnego reprezentanta urzędu.

14.PODSUMOWANIE- PLAN ZMIANY OSOBISTEJ

Trener biznesu, Wykładowca, Coach, Doradca HR, Menedżer. Autor ponad 100 artykułów o tematyce biznesowej (zarządzanie, motywowanie, sprzedaż, kierowanie zmianą i konfliktem, motywowanie, planowanie i organizacja  czasu). Absolwent podyplomowych studiów MBA ZZL w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, podyplomowych menedżerskich studiów polsko-niemieckich Nowoczesne Zarządzanie Zasobami Ludzkimi w Centrum Doskonalenia Zarządzania we Wrocławiu, podyplomowych studiów Zarządzania w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, podyplomowych studiów Komunikacja i Promocja w Biznesie w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz  absolwent Politechniki Warszawskiej w Warszawie.

CZAS TRWANIA SZKOLENIA 6H!

Przy zgłoszeniu do 09. czerwca cena szkolenia to jedyne 319 zł/os!

• Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo

RES Edukacja s.c. zapewnia Trenera, materiały szkoleniowe oraz certyfikat ukończenia szkolenia.