Zarządzanie dokumentacją w gminnych i powiatowych jednostkach organizacyjnych w świetle znowelizowanych przepisów  kancelaryjno-archiwalnych. Jak prawidłowo opracować instrukcję kancelaryjną, jednolity rzeczowy wykaz akt i  instrukcję składnicy akt.

19 stycznia_09:00 - 13:00

Termin: 19. stycznia Miejsce: online Cena: 259 zł (+VAT)

Magda Rygorczuk
e-mail: mrygorczuk@res.edu.pl
Cele szkoleniaAdresaciProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Cele szkolenia:

Celem szkolenia jest przedstawienie aktualnego stanu prawnego dotyczącego zarządzania dokumentacją  wynikającego z nowelizacji  ustawy o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach  oraz Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie klasyfikowania i kwalifikowania dokumentacji, przekazywania materiałów archiwalnych do archiwów państwowych i  brakowania dokumentacji niearchiwalnej, które weszły w życie 1 listopada 2015. Podanie praktycznych  wskazówek do opracowania stosownej dokumentacji, która powinna być  zatwierdzona przez archiwum państwowe.

Adresaci szkolenia: osoby prowadzące sekretariaty w urzędach,jednostkach organizacyjnych,pracownicy biur obsługi interesantów oraz inne zainteresowane osoby

1.Stan  prawny dotyczący zarządzania dokumentacją.

2.Omówienie  zmian w przepisach archiwalnych.

3.Znaczenie prawidłowości  obiegu dokumentów

4.Nadzór ogólny i bieżący  nad wykonywaniem czynności kancelaryjnych

5.Przyjmowanie  korespondencji

6.Przydzielanie  spraw  oraz dekretacja

7.System  kancelaryjny

8.Rejestracja spraw na stanowiskach pracy.

– zakładanie teczek

– spisy spraw i rejestry

9.Charakterystyka bez dziennikowego  systemu kancelaryjnego

10.Jednolity rzeczowy wykaz akt – praktyczne stosownie

-metody porządkowania  spraw związane z nadawaniem znaków

– symbole i hasła klasyfikacyjne – tworzenie nowych

– prawidłowe stosowanie systemu klasyfikacji dziesiętnej

11.Instrukcja kancelaryjna  – wskazówki praktyczne do jej opracowania

12.Jednolity  rzeczowy wykaz  akt – jakie działania podjąć aby go  opracować lub zaktualizować.

13.Instrukcja  składnicy  akt

Prawnik –praktyk. Doświadczenie zdobyte w pracy w administracji rządowej -Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim, w wydziałach-Prawnym, Kontroli i Instruktażu, Organizacyjnym ,Kadr i Szkolenia. Doświadczenie w pracy w administracji samorządowej- Naczelnik Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. Szkolenie w ramach Projektu Rozwoju Ośrodków Szkoleniowych Administracji Publicznej w Polsce organizowane przez Uniwersytet w Leuven Public Management Center w Belgii. Pierwsze szkolenie dla pracowników nowozatrudnionych z zakresu kodeksu postepowania administracyjnego przeprowadzone w 1986,następne dla pracowników odbywających aplikację administracyjną.
Od 2000 roku wykładowca autorskich programów dla pracowników administracji publicznej. Opracowała i realizowała programy z zakresu
-praktycznego stosowania kodeksu postępowania administracyjnego;
-praktyczne stosowanie instrukcji kancelaryjnej w gminach, powiatach, urzędach marszałkowskich, wojewódzkich, ministerstwach, urzędach centralnych;
-profesjonalnej obsługi interesantów;
-zasad korespondencji urzędowej;
-funkcjonowania kontroli wewnętrznej;
-przygotowania dokumentacji do elektronicznego obiegu;
-roli kadry kierowniczej w organizacji i i funkcjonowaniu urzędów, jednostek organizacyjnych;
-Jak postępować ze skargami i wnioskami oraz petycjami.
Nadto prowadzę szkolenia dla pracowników ,którzy odbywają służbę przygotowawcza w administracji publicznej –bloki tematyczne dotyczące kodeksu postępowania administracyjnego oraz instrukcji kancelaryjnej.
Realizowałam projekt w ramach programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu .Społecznego

Przy zgłoszeniu do 05 stycznia 2021 cena szkolenia to 229 zł/os!

Po szkoleniu otrzymają Państwo przydatne materiały przy opracowaniu stosownych dokumentów

Przy zgłoszeniu dwóch i więcej osób z jednej instytucji – możliwa negocjacje ceny