Zarządzanie czasem w duchu Kaizen

24 lutego_10:00 - 15:00

Termin: 24. luty  Miejsce: Katowice Cena: 449 zł (+VAT)

Justyna Sokólska
e-mail: jsokolska@res.edu.pl

AdresaciCelProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Szkolenie jest adresowane do osób nadzorujących lub realizujących procesy biurowe, administracyjne w organizacjach każdego typu. Każdy ma prawo dowiedzieć się, jak można pracować sprytniej, a nie ciężej, oraz nauczyć się radzić sobie z wszechobecnym marnotrawstwem.

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z zasadami mądrego wykorzystania czasu. W tym celu trenerka przybliży zarówno zasady, jak i instrumenty pozwalające sprawniej działać, lepiej organizować swoje życie i pracę, czy też upraszczać i tak już skomplikowane procesy; omówi również zasady i instrumenty filozofii Kaizen pozwalające uzyskiwać spektakularne oszczędności w zakresie czasu. Nie możemy jednak zapominać o szacunku dla swojego zdrowia oraz wypoczynku. Nie staramy się bowiem być bardziej efektywni po to, by pracować więcej, dłużej, ciężej, ale żeby mieć czas na odpoczynek, czas dla siebie i rodziny. Efektywne zarządzanie swoimi aktywnościami, to antidotum na wszechobecną pandemię przemęczenia. Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość brania udziału w grach i zabawach, mających na celu między innymi wypracowanie nawyków efektywnego działania oraz poprawy własnego warsztatu pracy, by lepiej gospodarować czasem, jaki pozostaje nam do dyspozycji. Podczas szkolenia słuchacze będą mieli możliwość skomponowania własnej strategii efektywnego zarządzania czasem (w właściwie, to sobą w czasie), motywacji, „walki” ze stresem, wzbogaconej o pomysły na to, jak stawić czoła „tsunami informacyjnemu”, jak poradzić sobie w świecie nadmiaru, czy jak efektywnie rozwijać swoje kompetencje, mając do dyspozycji ograniczone zasoby, w tym i, a może szczególnie zasób czasu. Efektywne zarządzanie czasem to robienie właściwych rzeczy, we właściwym czasie –bo najgorzej, jest robić najlepiej coś, czego nie trzeba robić wcale.

I.Czas i jego znaczenie w naszym życiu; wycena wartości czasu

II.Złodzieje czasu i efektywności

III. Planowanie celów i zadań

1. Zasady i instrumenty efektywnego planowania celów
  2. Cele według Briana Tracy
  3. Metoda SMART
  4. Reguła Pareto
  5. Analiza ABC
  6. Problem prokrastynacji i Prawo Parkinsona
  7. Reguła 60:40
  8. Macierz Eisenhowera
  9. Metoda ALPEN
  10. Zasada OATS
    IV. Jak walczyć z tsunami informacyjnym i uzależnieniem od informacji
    V.Moja własna strategia zarządzania czasem
  1. Zasady filozofii Kaizen – upraszczaj… życie i tak jest wystarczająco skomplikowane
  2. Listy zadań, kanban i zarządzanie wizualne
  3. 5S – zasady zarządzania stanowiskiem pracy
  4. Dlaczego warto słuchać, pytać i jak zadawać wartościowe pytania
  5. Diagram Spaghetti
  6. Osobisty SWOT
  7. Znaczenie rytuałów
  8. Zrób sobie przerwę – pośpiech a kreatywność
  9. Ucz się efektywnie, rozwijaj się w świecie wiedzy
    VI. Podsumowanie i dyskusja

Jest doktorem nauk ekonomicznych, wieloletnim praktykiem w zakresie wdrażania systemów zarządzania w organizacjach, wykładowcą akademickim, konsultantem. A także trenerem biznesu, uczestnikiem wielu konferencji naukowych krajowych i międzynarodowych, autorem i współautorem licznych publikacji z zakresu systemów zarządzania, filozofii Kaizen i koncepcji Lean Management, w tym książki „Lean service w teorii i praktyce” poświęconej problematyce „walki” z marnotrawstwem w organizacjach usługowych. Z radością biorę udział w uczelnianych projektach badawczych, komitetach naukowych konferencji i kongresów oraz projektach biznesowych.

Doskonalenie, ulepszanie, upraszczanie – to moja pasja. Każdego dnia staram się poprawiać choć odrobinę swoją produktywność, być bardziej efektywna w działaniu. I uwierzcie mi, to wcale nie boli.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj  .doc .pdf i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 10. Lutego 2020 cena szkolenia to jedyne 419 zł za osobę

Data:
Czas:
Koszt:
Wydarzenie kategorie:
, , ,
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Katowice, Centrum biurowo – szkoleniowe MONIUSZKI 7
ul. Moniuszki 7
Katowice, 40-005 Polska