Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych – szkolenie online

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie, Pomorskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

#białystok, #podlaskie, #RES, #resedukacja, #świadczeniasocjalne, #szkolenie, #szkolenieonline, #szkolimy, #webinar, #zakładowyfundusz, #ZUS, edukacja, rozwój, świadczenia, warsztaty, ZFŚS

Termin: 05. października  Miejsce: Szkolenie Online Cena: 289 zł (+VAT)

Katarzyna Zajkowska
e-mail: kzajkowska@res.edu.pl

GRUPA DOCELOWA: Kierownicy jednostek, główni księgowi, skarbnicy, osoby pracujące
w obszarach finansowo księgowych i administracyjnych.

Cel

CEL GŁÓWNY: Wyjaśnienie wątpliwości formalno-prawnych związanych prawidłowym procesem gospodarowania ZFŚS

CELE SZCZEGÓŁOWE: Praktyczne przedstawienie procesu zarządzania ZFŚS jednostek organizacyjnych. Omówienie szczegółowe procesów związanych z ww, obszarem oraz proces dokumentowania.

METODY DYDAKTYCZNE: wykład, dyskusja, mini wykład, prezentacja

ŚRODKI DYDAKTYCZNE: prezentacja multimedialna, flipchart.

[/su_tab]

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych

1. Definicja działalności socjalnej, zmiany w zasadach ustalania odpisów.
  2. Pracodawcy ustawowo zobowiązani i dobrowolnie tworzący ZFŚS. Szczególna pozycja pracodawców w sferze budżetowej.
  3. Możliwość rezygnacji z tworzenia ZFŚS lub ustalania w dowolnej wysokości odpisu na ZFŚS.
  4. Pracodawcy wypłacający świadczenie urlopowe. Rola i stosowanie „prawa zakładowego” a ZFŚS.
  5. Osoby uwzględniane i nieuwzględniane do naliczania odpisu na ZFŚS. Ustawowe i zakładowe wskaźniki odpisu w 2020r. „Odmrożenie na zamrożonym poziomie” kwoty odpisu na 2020r.
  6. Plan dochodów i preliminarz wydatków. Rodzaje i formy działalności socjalnej finansowane z Funduszu.
  7. Procedura wydawania i zakres zakładowego regulaminu Funduszu, ocena zgodności z ustawą regulaminu zakładowego.
  8. Warunki decydujące o przyznaniu i wysokości świadczeń socjalnych. Uprawnienie czy obowiązek przyznania świadczenia. Zwolnienia podatkowe.
  9. Uprawnienia pracodawcy do pozyskiwania informacji oraz dokumentowanie sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej.
  10. Pożyczki udzielane z ZFŚS – problem oprocentowania, sposoby zabezpieczenia spłat, warunki umarzania i skutki podatkowe.
  11. Zasady postępowania z ZFŚS w przypadku przejścia zakładu na innego pracodawcę.
  12. Kompetencje pracodawcy, związków zawodowych, przedstawiciela załogi i pracowników realizujących działalność socjalną.
  13. Status, skład i uprawnienia zakładowych komisji socjalnych. Świadczenia socjalne w przepisach podatkowych i ubezpieczeniowych.
  14. Odpowiedzialność pracodawcy, związków zawodowych i pracowników za naruszenia przepisów o ZFŚS i prawa podatkowego.
  15. Fundusz socjalny tworzony na szczególnych zasadach w szkołach, także wyższych, placówkach oświatowych, „służbach mundurowych”, spółdzielniach rolniczych.
  16. Dokumentacja i ewidencja zakładowej działalności socjalnej. Dokumentowanie działalności socjalnej organizowanej za granicą.
  17. Ochrona danych osobowych a działalność socjalna. Najnowsze orzecznictwo sadowe, wyjaśnienia, pytania i odpowiedzi.

Specjalista z dziedziny rachunkowości budżetowej oraz finansów publicznych. Absolwent studiów doktoranckich na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Pracował w jednym z głównych urzędów centralnych w departamencie nadzoru i kontroli. Czynny zawodowo główny księgowy w państwowej jednostce budżetowej. Wykładowca akademicki i doświadczony trener szkoleń z zakresu tematyki szeroko rozumianych finansów publicznych, a także rachunkowości budżetowej oraz kontroli zarządczej (zrealizowane blisko cztery tysiące godzin pracy trenerskiej w zakresie szkoleń dla pracowników podsektora samorządowego i rządowego. Ponadto, realizuje projekty szkoleniowe i doradcze w sferze przedsiębiorstw w zakresie Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej oraz Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Przeprowadza zleconą kontrolę jednostek sektora finansów publicznych w zakresie prawidłowości ich funkcjonowania pod względem wprowadzonych procedur kontroli zarządczej, polityki rachunkowości, a także prawidłowego ewidencjonowania zdarzeń gospodarczych w księgach rachunkowych. Posiada certyfikat Ministra Finansów uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych. Członek Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Autor artykułów w prasie branżowej „Finanse Publiczne” oraz „Rachunkowość budżetowa”

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj  i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 18 września 2020 cena szkolenia to jedyne 269 zł za osobę

05 październik 2020 09:00

05 październik 2020 13:00

Doręczenia elektroniczne w podmiotach publicznych. Jak doręczać korespondencję za pomocą PURDE i PUH  warsztaty praktyczne – aplikacja e doręczenia oraz analiza kwestii prawnych , kpa i ochrona danych osobowych

PRAKTYCZNE WARSZTATY Z RAPORTOWANIA SCHEMATÓW PODATKOWYCH NA PRZYKŁADACHZ UWZGLĘDNIENIEM ZMIAN OD 1 LIPCA 2023R.

Wszystko o przedawnieniu należności i nadpłat cywilnoprawnych, odsetek od tych należności oraz rekompensaty za koszty odzyskiwania należności (40, 70 lub 100 euro) w transakcjach handlowych – procedury postępowania w jednostkach samorządu terytorialnego