Wyroby medyczne – najnowsze wymagania zgodne z Ustawą i Rozporządzeniem 2017/275

7 października_10:00 - 15:00

Termin: 7. października Miejsce: online Cena: 649 zł (+VAT)

Elwira Grygorczuk
e-mail: egrygorczuk@res.edu.pl
Program szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy
  1. Wymagania prawne – Ustawa z dnia 20 maja 2010 o wyrobach medycznych
  • Główne zasady zawarte w Ustawie
  • Zmiany w przepisach obowiązujących, przepisy przejściowe i końcowe – wybrane zagadnienia
  • Wyroby medyczne – definicje
  1. Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 17 lutego 2016 r. w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych
  • Wymagania zasadnicze
  1. Wybrane zmiany wynikające z nowych rozporządzeń unijnych – Rozporządzenie UE 2017/745 w sprawie wyrobów medycznych (…) i Rozporządzenie (UE) 2017/746 w sprawie wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro.
  • Nadzór nad wyrobem po wprowadzeniu na rynek
  • Przepisy dotyczące jednostek notyfikowanych
  • Utworzenie Grupy koordynacyjnej ds. wyrobów medycznych
  • Nowy podział wyrobów do diagnostyki in vitro
  • Pozostałe, wybrane zmiany (m.in. osoba odpowiedzialna za zgodność regulacyjną),
  1. Rozporządzenie UE 2017/745
  • Zakres stosowania
  • Wymagania systemowe w odniesieniu do wytwarzania wyrobów medycznych (Klasyfikacja wyrobów, System klasyfikacji – reguły zał. 8)
  • Wymogi dotyczące projektowania i produkcji – wybrane zagadnienia
  • Oznakowanie zgodności CE – Ocena zgodności, System niepowtarzalnych kodów identyfikacyjnych wyrobów (system UDI)
  • Informacje składane przy rejestracji wyrobów
  1. Dokumentacja techniczna
  • Wymogi dotyczące projektowania i produkcji z uwzględnieniem zarządzania ryzykiem
  1. Ocena zgodności w oparciu o system zarządzania jakością
  • Ocena systemu zarządzania jakością
  • Audyty systemu zarządzania jakością – zadanie jednostki notyfikowanej
  • Zarządzanie ryzykiem – analiza ryzyka
  1. Obowiązki producenta, dystrybutora i importera
  • Wymagania ogólne
  • Zarządzanie zasobami ludzkimi – zapewnienie odpowiedniego personelu
  • Rola kierownictwa, Osoba Odpowiedzialna za zgodność regulacyjna
  1. Nadzór nad wyrobem po wprowadzeniu do obrotu
  • Dokumentacja techniczna po wprowadzeniu do obrotu
  • Ocena zgłoszonych poważnych incydentów oraz zewnętrznych działań korygujących

Prelegentka związana z przemysłem farmaceutycznym od 1993 r. W ciągu trwania kariery zawodowej była zatrudniona w wiodących firmach farmaceutycznych zajmujących się wytwarzaniem i importem oraz obrotem hurtowym produktów leczniczych, w tym badanych produktów leczniczych.
W firmach, w których pracowała, zajmowała stanowiska Osoby Wykwalifikowanej (Wytwórcy, Importera) a także Dyrektora ds. Zapewnienia Jakości, Kierownika Działu ZJ, Kierownika Kontroli Jakości, Pełnomocnika ds. Systemu Zarządzania Jakością.
Od 2012 r właścicielka firmy konsultingowej PharmAK specjalizującej się w doradztwie w zakresie Prawa Farmaceutycznego, wymagań GMP/GDP oraz wdrażania i utrzymania systemów jakości dla firm z branży farmaceutycznej, kosmetycznej i branż pokrewnych.
Studia podyplomowe „Zarządzania Jakością zgodnie z Normami ISO serii 9000” oraz „Osoba Wykwalifikowana w kontroli jakości produktów leczniczych i wyrobów medycznych”.
Doświadczony konsultant, szkoleniowiec i audytor GMP/GDP.

Przy zgłoszeniu do 16. września cena szkolenia to jedyne 559 zł!

• Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo

RES Edukacja s.c. zapewnia Trenera, materiały szkoleniowe oraz certyfikat ukończenia szkolenia.

Szkolenie on-line