Wydawanie decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych dla inwestycji fotowoltaicznych w jednostkach samorządu terytorialnego – procedura krok po kroku, z naciskiem na problemy praktyczne.

1 października_09:00 - 13:00

399zł

Termin: 01. października Miejsce: SZKOLENIE ONLINE Cena:  399 zł (+VAT)

Katarzyna Zajkowska
e-mail: kzajkowska@res.edu.pl

AdresaciProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Adresaci:

Pracownicy urzędów gmin, którzy na codzień zajmują się procedurą wydawania decyzji środowiskowych.

1. Wszczęcie postępowania.
    1. Analiza wniosku i sprawdzenie kompletności.
    2. Uzupełnienie wniosku.
    3. Wszczęcie postępowania.
  2. Postępowanie wyjaśniające.
    1. Raport, a karta informacyjna przedsięwzięcia.
    2. Charakter raportu w kontekście postępowania dowodowego.
    3. Charakter i rola uzgodnień i opinii w toku postępowania.
    4. Wiedza specjalna, a konieczność powołania biegłego w oparciu o przepisy KPA.
    5. Ustalenie katalogu stron postępowania i obowiązki z tym związane.
    6. Ustalenie zakresu oddziaływania przedsięwzięcia.
  3. Decyzja środowiskowa.
    1. Opis uwarunkowań.
    2. Zakres i opis obowiązków nakładanych na inwestora.
    3. Wpływ raportu i uzgodnień na treść uzasadnienia decyzji.
    4. Kwestie związane z zakończeniem eksploatacji inwestycji.
    5. Załączniki, a treść uzasadnienia decyzji.
  4. Postępowanie odwoławcze.
    1. Najczęstsze problemy formalne.
    2. Najczęstsze problemy materialne.
  5. Dyskusja – pytania uczestników szkolenia.

Radca prawny wpisany na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Zielonej Górze, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Kwestiami związanymi z funkcjonowaniem samorządu i administracji zajmował się już na studiach, w trakcie których odbywał praktyki w Samorządowych Kolegiach Odwoławczych i Regionalnych Izbach Obrachunkowych, a pracę magisterską pisał pod okiem prof. dr hab. Barbary Adamiak.

Od ponad 10 lat zajmuje się obsługą jednostek samorządu terytorialnego, spółek komunalnych i inwestorów prywatnych, w szczególności w zakresie inwestycji, zamówień publicznych i postępowań środowiskowych. Autor i współautor kilku publikacji z zakresu funkcjonowania samorządu terytorialnego, prowadził i organizował również szkolenia natury prawniczej dla jednostek samorządu terytorialnego.

Ze względu na doradztwo zarówno dla organów administracji, jak i dla stron postępowań, potrafi spojrzeć na problemy administracyjno-prawne w sposób bardziej złożony i wielowymiarowy.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj .doc .pdf i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na res@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu 6 września cena za szkolenie to 339 zł / osobę!