Weryfikacja arkuszy organizacyjne przez jst. Przygotowanie do zatwierdzenia z uwagą na wydatki.

21 kwietnia_09:00 - 13:00

Termin: 21. kwietnia 2022  Miejsce: on-line Cena: 350 zł (+VAT)

Elwira Grygorczuk
e-mail: egrygorczuk@res.edu.pl
Program szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

1. Założenia prawne- o czym należy bezwzględnie pamiętać przy konstrukcji arkuszy.
2. Stawianie wytycznych i oczekiwań dla dyrektorów jednostek planujących arkusze
3. Harmonogram „odwrócony”– dlaczego to organ prowadzący jako pierwszy powinien zobaczyć projekty arkuszy?
4. Opinie związków zawodowych i kuratora- czy organowi prowadzącemu i dyrektorom wolno cokolwiek zmieniać po otrzymaniu owych opinii? Czym jest zmiana arkusza, a czym korekta?
5. Rola samorządu w zatwierdzaniu arkusza: zatwierdzić czy nie zatwierdzić, tylko co dalej?
6. Warsztaty- na arkuszu z danego typu jednostki będziemy weryfikować i przygotowywać do zatwierdzenia:
a) zgodnie z przyjętymi przez samorząd priorytetami,
b) zgodnie z przyjętym planem rekrutacji,
c) zgodnie z zatwierdzonym planem finansowym szkoły/placówki
d) zgodnie z przepisami (omówimy wszystko to, co w arkuszu być powinno),
e) zgodnie z zasadami kontroli zarządczej, czyli z ominięciem ryzyk, które w arkuszu występują.
f) optymalnie i oszczędnie.
7. Pomoc psychologiczno-pedagogiczna- jak zaplanować, by nie „przewrócić” budżetu? Powody nadmiernych godzin.
8. Planowanie etatów administracji i obsługi- przykładowe standaryzowanie.
9. Dlaczego arkuszami i statutami zainteresować mogą się RIO i czego tam będą szukały?
10. Pytania i odpowiedzi.

Od 2016 ekspert MEN (poz. 1121), specjalizuje się w zakresie tzw. prawa oświatowego. Współpracuje z RIO, SKO, ODN, z samorządami gminnymi, powiatowymi i wojewódzkimi w całym kraju. Praktyk, kontroler, analityk. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie samorządowca, dyrektora szkoły, z zawodu nauczyciel dyplomowany. Odznaczona Medalem K.E.N.
Trener, wykładowca, edukator. Osobiście przepracowanych ponad 9400 godzin na salach szkoleniowych z ostatnich 9 lat, w tym od 2015 roku jako osoba fizyczna prowadząca własną działalność gospodarczą. W dorobku szkolenia dla ponad 190.000 ich uczestników, ponad 240 audytów i analiz usprawniających planowanie i finansowanie samorządowej oświaty oraz zoptymalizowanie wydatków bieżących (ANALIZA ARKUSZY ORGANIZACYJNYCH SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI), ponad 50 osobiście przeprowadzonych czynności kontrolnych w siedzibach szkół i przedszkoli niesamorządowych z zakresu prawidłowości pobrania i wykorzystania dotacji podmiotowych. Autorka wielu publikacji, w tym w czasopiśmie dla samorządów „Wspólnota”, tekstów merytorycznych dla Gazety Prawnej, ekspert i panelista w wielu ogólnokrajowych konferencjach branżowych, forów i seminariów.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj .doc .pdf i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na res@res.edu.pl

SAMORZĄDZIE- TO OSTATNI DZWONEK NA DOSTRZEŻENIE NIEPOTRZEBNYCH WYDATKÓW W ARKUSZACH ORGANIZACYJNYCH TWOICH SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI!

Chcemy Tobie pomóc. Skorzystaj.

Chcesz tańszej szkoły/przedszkola, ale bez uszczerbku na jakości edukacji, to zacznij od arkuszy organizacyjnych! Po tym szkoleniu żaden zbędny wydatek nie zostanie pominięty! Nauczysz się  prawidłowo czytać arkusze, bo to one są planem finansowym łączącym dwa lata budżetowe.

UWAGA:
NA SZKOLENIE PROSZĘ PRZYGOTOWAĆ PRZYKŁADOWY ARKUSZ- WSPÓLNIE GO SPRAWDZIMY I WYRZUCIMY ZBĘDNE WYDATKI

Przy zgłoszeniu do 7. kwietnia cena szkolenia to 319 zł/os!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017, poz.1219 t.j.) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez RES Edukacja – Kompleksowa organizacja szkoleń s.c. przy ul. Białostoczek 15/35 z siedzibą w Białymstoku. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przez jej wycofaniem