Warsztaty kancelaryjne dla pracowników biurowych. Formy grupowania i łączenia pism.

Archiwistyka

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Online, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie, Pomorskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

#obieg_dokumentacji, #pisma, #warsztaty_kancelaryjne, akta, dokumentacja, warsztaty

Przy zgłoszeniu do 28.marca cena szkolenia to 359zł/os !

Część pierwsza – teoretyczna.
1. Wprowadzenie do problematyki.
– Podstawy obiegu dokumentacji w jednostce
– Zakładanie sprawy
– Klasyfikacja i kwalifikacja akt.
– Dokumenty wchodzące do akt sprawy
– Podstępowanie w przypadku wpłynięcia pism na służbowe skrzynki pracowników
2. Znak akt.
3. Znak sprawy.
4. Formy grupowania i łączenia pism.
5. Teczka akt spraw. Spis spraw.
6. Wydzielona grupa spraw – „podteczka”.
7. Teczka przedmiotu i podmiotu sprawy.
8. Teczka zbiorcza. Ujęcie teczek zbiorczych w normatywach kancelaryjno-archiwalnych.
9. Teczka akt nietworzących akt spraw.

Część druga – ćwiczenia praktyczne.
1. Klasyfikacja i kwalifikacja akt.
2. Rejestracja spraw.
3. Nadawanie znaku sprawy.
4. Rejestracja spraw w wydzielonej grupie spraw – podteczce.
4. Przyporządkowywanie akt do odpowiedniej sprawy.
5. Rejestracja spraw, które mają być odłożone do teczki podmiotu/przedmiotu sprawy.
6. Zagadnienie problemowe – wybór formy grupowania i łączenia pism dla przykładowych akt.

Część trzecia:
Dyskusja. Sesja pytań i odpowiedzi

Doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie historia. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Historia  (licencjat: pierwsza specjalizacja: nauczycielska, druga: archiwalna; studia magisterskie specjalizacja: archiwalna i zarządzanie dokumentacją), na kierunku Socjologia (licencjat) oraz Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe (studia magisterskie). Ukończyła studia podyplomowe w dziedzinie Zarządzania BHP oraz Ochrony danych osobowych w administracji i biznesie.

Laureatka nagród i stypendiów naukowych, w tym Wyróżnienia Rektora Uniwersytetu Śląskiego dla Najlepszych Absolwentów. Posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu: ponad dwa tysiące godzin przeprowadzonych szkoleń oraz kilkuletnie zatrudnienie na etacie nauczyciela na kierunku Technik Archiwista. Zwolenniczka praktycznego podejścia do wykładanej problematyki.

11 kwiecień 2024 09:00

11 kwiecień 2024 12:00

Obieg i archiwizacja dokumentów w systemie Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją

Aktualizacja instrukcji kancelaryjnych oraz jednolitego rzeczowego wykazu akt w związku z wdrażaniem EZD i e-Doręczenia