Ustawa o doręczeniach elektronicznych i zmiany w kpa

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie, Pomorskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

adres, bieg, doręczenia, e-Doręczenia, e-korespondencja, jst, korespondencja, postępowanie, terminy, zawiadomienie

Termin: 30. lipca Miejsce: online Cena: 369 zł (+VAT)

Sylwia Głowacka
e-mail: sburak@res.edu.pl

1. Przedmiot regulacji ustawy o doręczeniach elektronicznych.
2. Definicje ustawowe:
• podmiot publiczny,
• kwalifikowana usługa rejestrowanego doręczenia elektronicznego,
• operator wyznaczony,
• publiczna usługa rejestrowanego doręczenia elektronicznego,
• publiczna usługa hybrydowa,
• przesłanki doręczania korespondencji z wykorzystaniem publicznej usługi hybrydowej, wyłączenia,
• adres do doręczeń elektronicznych.
3. Doręczenia i wymiana informacji wyłączone spod regulacji.
4. Skutki prawne wpisu adresu do doręczeń elektronicznych do bazy adresów elektronicznych.
5. Obowiązek posiadania przez podmiot publiczny adresu do doręczeń elektronicznych wpisanego do bazy adresów elektronicznych.
6. Inne podmioty zobowiązane do posiadania adresu do doręczeń elektronicznych, wpisanego do bazy adresów elektronicznych.
7. Administrator skrzynki doręczeń; zarządzanie skrzynką doręczeń.
8. Rezygnacja z publicznej usługi rejestrowanego doręczenia elektronicznego.
9. Zadania ministra ds. informatyzacji w zakresie utrzymania i rozwoju bazy adresów elektronicznych.
10. Sposoby wpisu adresu do doręczeń elektronicznych do bazy adresów elektronicznych.
11. Skutki prawne wpisu do bazy adresów elektronicznych.
12. Okres, na jaki dokonuje się wpisu adresu do doręczeń elektronicznych.
13. Świadczenie usługi rejestrowanego doręczenia elektronicznego i publicznej usługi hybrydowej.
14. Chwila doręczenia korespondencji przy wykorzystaniu publicznej usługi rejestrowanego doręczenia elektronicznego.
15. Doręczenie na adres do doręczeń elektronicznych w ramach usługi on-line świadczonej przez podmiot publiczny.
16. Obowiązek świadczenia publicznej usługi hybrydowej przez operatora wyznaczonego; standardy świadczenia publicznej usługi hybrydowej.
17. Procedura przekształcenia dokumentu elektronicznego w przesyłkę listową w ramach świadczenia publicznej usługi hybrydowej.
18. Negatywne przesłanki przekształcenia dokumentu elektronicznego w przesyłkę listową.
19. Opłata za przekazywanie korespondencji przy użyciu publicznej usługi rejestrowanego doręczenia elektronicznego oraz publicznej usługi hybrydowej.
20. Odpowiedzialność operatora wyznaczonego oraz postępowanie reklamacyjne.
21. Systemy teleinformatyczne wspierające świadczenie usług doręczeń elektronicznych.
22. Wyszukiwanie i dostęp do danych z bazy adresów elektronicznych.
23. Zmiany w Kodeksie postępowania administracyjnego.
24. Odpowiedzi na pytania.

Radca prawny, ekspert z zakresu prawa administracyjnego, prawa pracy oraz przepisów prawnych dotyczących ochrony danych osobowych, zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Doświadczona trenerka, prowadząca szkolenia podnoszące kwalifikacje pracowników administracji publicznej. Autorka komentarzy i opinii prawnych.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 5. lipca cena szkolenia to jedyne 329 zł!

• Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo

RES Edukacja s.c. zapewnia Trenera, materiały szkoleniowe oraz certyfikat ukończenia szkolenia.

30 lipiec 2021 09:00

30 lipiec 2021 13:00

Warsztaty praktyczne: przygotowanie i przeprowadzenie zamówienia publicznego na środki spożywcze i usługi cateringowe. Prowadzenie gospodarki magazynowej środkami spożywczymi po przeprowadzeniu zamówienia i podpisaniu umowy.

Audit wewnętrzny systemu HACCP w placówce żywienia zbiorowego

PRZYGOTOWANIE ZAKŁADU ŻYWIENIA ZBIOROWEGO DO KONTROLI SANITARNEJ ORAZ DOKUMENTACJA GHP, GMP I HACCP ZGODNA Z AKTUALNYMI PRZEPISAMI PRAWNYMI