Ustawa deweloperska po nowelizacji 2022r

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Online, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie, Pomorskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

#nowelizacja, #ustawa, #Ustawa_deweloperska, #zmiany, deweloper

Przy zgłoszeniu do 10. listopada cena szkolenia to 299 zł/os!

1. Zakres przedmiotowy i podmiotowy obowiązywania ustawy z dnia z dnia 16 września 2011 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego – cel wprowadzenia ustawy i jej naczelne zasady.

2. Zakres zmian wprowadzonych do ustawy na skutek jej nowelizacji – prawne i faktyczne skutki wprowadzonych zmian w ustawie dla pomiotów budujących i sprzedających lokale i domy jednorodzinne.

3. Przesłanki odpowiedzialności deweloperów za niewłaściwe wykonanie zobowiązań z zawartych umów i błędów w umowach – ogólne postanowienia umów w obrocie nieruchomościami.

4. Przedwstępne umowy sprzedaży i umowy sprzedaży zawierane z deweloperem przy udziale pośrednika – treść, forma i elementy składowe umowy – prospekt informacyjny, rzut lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego.

5. Zobowiązania przyjęte na siebie przez strony umów zawieranych z deweloperem – kary umowne, zasady i tryb wypowiedzenia umów zawartych z deweloperem.

6. Przesłanki i zasady odpowiedzialności karnej przyjęte w ustawie deweloperskiej przy sprzedaży nieruchomości z oferty dewelopera przy udziale pośrednika, a odpowiedzialność karna, cywilna i zawodowa pośrednika w obrocie nieruchomościami.

7. Katalog aktów administracyjnych koniecznych do zawarcia umów z deweloperem – decyzja o pozwoleniu na budowę, decyzja o pozwoleniu na użytkowanie obiektu lub zgłoszenie zakończenia budowy.

8. Ochrona przewidziana przez przepisy ustawy dla kontrahentów dewelopera wpłacających środki pieniężne na rzecz dewelopera zasady, tryby, terminy wypłaty środków pieniężnych zgodnie z nową ustawą dla dewelopera.

9. Ochrona kontrahenta dewelopera w trakcie postępowania upadłościowego i układowego toczonego wobec dewelopera w przypadku ogłoszenia przez niego upadłości.

10. Orzecznictwo sądowe związane z umowami deweloperskimi.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, prawnik i trener dla osób wykonujących zawody związane ze stosowaniem prawa materialnego i procedury związanej z nieruchomościami, doświadczony trener i wykładowca dla grup zawodowych związanych z rynkiem nieruchomości; były członek Komisji Odpowiedzialności Zawodowej przy Ministerstwie Infrastruktury; specjalizacja w dziedzinie prawa związanego z obrotem nieruchomościami, w szczególności umów: sprzedaży, najmu, dzierżawy i innych związanych z obrotem nieruchomościami, postępowań prawnych związanych z regulacją stanów prawnych nieruchomości i innych zagadnień z dziedziny nieruchomości oraz obsługi prawnej i reprezentacji firm deweloperskich i zagranicznych inwestorów.

24 listopad 2022 10:00

24 listopad 2022 14:00

Ewidencja gruntów i budynków – aktualne problemy i nowelizacja przepisów wykonawczych.

ZARZĄDZANIE ZASOBEM MIESZKANIOWYM GMINY na podstawie przepisów ustawy oraz aktów prawa miejscowego.

Numeracja porządkowa dla nieruchomości/budynków oraz numeracja lokali – studium przypadków.