Usprawnienie pracy w urzędzie. Unikalne 4 dniowe szkolenie komputerowe w formule online: „Automatyzacja powtarzalnych zadań komputerowych”

13 września_09:00 - 16 września_15:00

1490zł

Termin: 16-17 września Miejsce: Online Cena: 599 zł (+VAT)

Katarzyna Zajkowska
e-mail: kzajkowska@res.edu.pl
Cel i korzyściAdresaciProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Program szkolenia obejmuje „triki i sztuczki” wykorzystujące funkcjonalności oprogramowania usprawniające wykonywanie czynności w popularnych programach komputerowych:

• Microsoft Forms – tworzenie formularza pobierającego dane w organizacji.
  • Microsoft Outlook – tworzenie zawansowanych reguł, wysyłanie korespondencji seryjnej
  • Microsoft Excel – zebranie i prezentacja danych w arkuszu.

Całość działań zostanie zautomatyzowana za pomocą aplikacji z pakietu Microsoft 365 o nazwie Microsoft Power Automate.

Celem szkolenia nie jest prezentacja instrukcji obsługi w/w aplikacji, ale wypracowanie gotowego narzędzia na bazie Power Automate, które przyspieszy i ułatwi pracę w biurze.

Istnieje możliwość precyzyjnego dopasowania programu szkolenia do potrzeb uczestników, jeśli w ankiecie przed szkoleniem uczestnicy opiszą swoje rutynowe zadania lub dostarczą przykładowe pliki.

Przez miesiąc po szkoleniu trener wspiera, doradza i pomaga uczestnikom we wdrożeniu ich własnych rozwiązań ułatwiających i przyspieszających pracę.

Czego się nauczysz:

• Tworzyć formularze udostępniać je mailem.
  • Wykorzystywać foldery i reguły klienta poczty Microsoft Outlook.
  • Pobierać dane z formularza do arkusza Excel.
  • Stosować formuły statystyczne agregujące dane w Excel.
  • Prezentacji danych w postaci raportu z wykresami.
  • Wysyłać korespondencję seryjną do odbiorców z arkusza Excel.
  • Automatyzacji procesów komputerowych.

W codziennej pracy biurowej często zdarza się, że dużo czasu zabierają nam rutynowe, powtarzalne zadania wykonywane na komputerze:

• odbieramy pocztę email,
  • zapisujemy załączniki,
  • wysyłamy zapytania,
  • zbieramy dane w formularzach,
  • zapisujemy je w Excelu i opracowujemy wyniki,
  • przygotowujemy zestawienia raporty,
  • wysyłamy korespondencję seryjną.

Niniejsze szkolenie skierowane jest do pracowników urzędów, instytucji, jednostek administracji państwowej, których przynajmniej część obowiązków polega wykonywaniu powtarzalnych, schematycznych czynności na komputerze.

Microsoft Power Automate

1. rozpoczęcie pracy
  • zasada działania
  • panel użytkownika, nawigacja
  • wersja web i desktop
  • gotowe szablony
  • przykładowe konektory
  • publikowanie i uruchamianie przepływów
  1. Tworzenie ciągu automatyzacji
  • sposoby aktywacji: ręczne, harmonogramem, przełącznikiem
  • typy akcji
  • parametry i zmienne
  • interakcja z programami
  1. Pętle i warunki
  • tworzenie warunków
  • planowanie przełączników
  • narzędzie apply to each
  • stosowanie Do Until
  • zakresy

Microsoft Forms

• formularz i quiz
  • wykorzystanie szablonów
  • typy pytań
  • rejestrowanie odpowiedzi
  • export do arkusza Excel

Microsoft Outlook

• segregowanie poczty w folderach
  • tworzenie widoków
  • system kolorów poczty
  • reguły i alerty
  • flagi, zadania

Microsoft Excel

• obróbka arkusza z odpowiedziami
  • import danych z różnych źródeł
  • konspekt, sumy częściowe
  • agregowanie danych, Licznik, Średnia, Max, Min i OdchStd
  • analiza warunkowa: szukanie wyniku, menedżer scenariuszy
  • tabele i wykresy przestawne

Wymagania sprzętowe

• Komputer PC z dostępem do Internetu
  • Konto Microsoft lub służbowy adres mailowy do utworzenia nowego
  • System operacyjny Windows 10
  • Pakiet MS Office 365 lub 2010 i nowszy
  • Najnowsza wersja przeglądarki Edge/Chrome/Firefox
  • Uprawnienie do instalacji oprogramowania na komputerze (Power Automate Desktop)
  • Wolna przestrzeń dyskowa: 2GB
  • Pamięć RAM: 4GB
  • .NET Framework 4.7.2 lub późniejszy

Co zawiera cena

• 4 dni szkolenia plus zadania w przerwie pomiędzy 2 i 3 dniem
  • 30 dni wsparcia przez trenera po szkoleniu
  • Certyfikat
  • Materiały uczestnika
  • Pliki do ćwiczeń

O Prowadzącym:

Jestem trenerem sprzedaży i zarządzania – praktykiem z kilkunastoletnim doświadczeniem handlowym i trenerskim. Pracowałem w korporacjach (m.in. Coca-Cola, Gillette, CPC Amino/Knorr, 3M, Norwich Union, Generali) jako Sales Representative, Team Leader, Area Manager, Fachinspektor, Branch Director.
Od czasu ZX Spectrum interesuję się oprogramowaniem i sprzętem komputerowym. Od 20 lat składam zestawy komputerowe, od 15 lat tworzę strony internetowe, początkowo w html, późnej w CMS Joomla! i WordPress. Tworzę grafiki i wideo w oprogramowaniu Adobe Suite, prowadzę szkolenia z pakietu MS Office. Uczę się programowania w PHP, JavaScript i Python.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj  .doc .pdf i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl