URLOPY, ZWOLNIENIA OD PRACY I INNE NIEOBECNOŚCI W PRACY

18 lipca_09:00 - 13:30

Termin: 18.lipca Miejsce: Szkolenie on-line Cena: 359 zł (+VAT)

Katarzyna Wardzińska
e-mail: kwardzinska@res.edu.pl
AdresaciCelKorzyściProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Szkolenie kierowane jest do przedsiębiorców zatrudniających pracowników, do pracodawców samorządowych, sekretarzy miast, gmin  i powiatów oraz pracowników zajmujących się problematyką kadrową w urzędach i jednostkach samorządowych gminnych, powiatowych i wojewódzkich oraz osób zajmujących się problematyką kadrową, dla osób które rozpoczęły pracę w dziale kadr lub chcą podnieść swoje kwalifikacje.

Głównym celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z podstawami prawnymi oraz zasadami udzielania pracownikom urlopów i zwolnień od pracy. Podczas szkolenia uczestnicy poznają praktykę oraz orzecznictwo sądowe w zakresie omawianej tematyki. Poznają różnego rodzaju dokumenty zarówno obligatoryjne jak i fakultatywne przygotowywane  ze strony pracodawcy. Zapoznają się również z zasadami praktycznego naliczania wymiaru urlopu wypoczynkowego dla pracowników w różnych systemach czasu pracy.

W programie szkolenia uwzględnione zostały zmiany wprowadzone ustawą z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Podczas szkolenia uczestnicy:

• zapoznają się z podstawami prawnymi oraz zasadami ustalania uprawnień i rozliczania urlopu wypoczynkowego;
  • poznają praktykę oraz orzecznictwo sądowe w zakresie omawianej tematyki;

Uczestnicy szkolenia otrzymają materiały szkoleniowe obejmujące część teoretyczną, obowiązujące orzecznictwo sądowe oraz wzory dokumentów,  pism  które można wykorzystać w bieżącej pracy

1. I. URLOPY PRACOWNICZE.I. Urlop wypoczynkowy.
    1. Wymiar urlopu dla pracowników zatrudnionych w pełnym i niepełnym wymiarze czasu
    pracy. Prawo do pierwszego i kolejnego urlopu. Wpływ okresów zaliczanych do
    uprawnień pracowniczych na wymiar urlopu wypoczynkowego.
    Wpływ urlopu bezpłatnego i wychowawczego na wymiar urlopu.
    2. Udzielanie urlopu wypoczynkowego (w tym w wymiarze godzinowym).
    3. Ustalanie terminu wykorzystania urlopu (plan urlopów, porozumienie stron). Urlop na
    żądanie.
    4.Wykorzystanie urlopów zaległych.
    5. Urlop w okresie wypowiedzenia umowy a zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy.
    6.Wpływ choroby pracownika na urlop wypoczynkowy.
    7. Ustalanie wynagrodzenia za czas urlopu wypoczynkowego i ekwiwalentu pieniężnego za
    urlop.
    8. Przedawnienie roszczenia o urlop i ekwiwalent pieniężny za urlop.
    9. Ochrona stosunku pracy w czasie urlopu.

2. Urlop bezpłatny.
    1. Rodzaje urlopów bezpłatnych ( wliczane do okresu zatrudnienia, nie wliczane do okresu
    zatrudnienia – podobieństwa i różnice).
    2. Ochrona stosunku pracy w czasie urlopu.

II. URLOP SZKOLENIOWY DLA PRACOWNIKÓW PODNOSZĄCYCH KWALIFIKACJE ZAWODOWE – NOWE UREGULOWANIA PRAWNE W KODEKSIE PRACY.

III. ZWOLNIENIA OD PRACY I ZASADY USPRAWIEDLIWIANIA NIEOBECNOŚCI W PRACY
    1. Kodeksowe i pozakodeksowe rodzaje zwolnień od pracy.
    2. Przyczyny usprawiedliwiające nieobecność z mocy prawa/uznane przez pracodawcę.
    3. Obowiązki pracownika/obowiązki pracodawcy
    4. Zachowanie prawa do wynagrodzenia/brak prawa do wynagrodzenia.
    5. Ochrona stosunku pracy w czasie usprawiedliwionej nieobecności w pracy.
    6. Nieusprawiedliwiona nieobecność w pracy jako podstawa do zwolnienia z pracy.

Materiały szkoleniowe obejmują część teoretyczną, obowiązujące orzecznictwo sądowe oraz wzory dokumentów pism które można wykorzystać w bieżącej pracy

Mgr administracji, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu.
Posiada bogate doświadczenie w tematyce samorządowego prawa pracy oraz organizacji i funkcjonowania urzędu, oparte na ponad 35-letnim doświadczeniu zawodowym w administracji publicznej, w tym 25 letnim w samorządzie gminnym na stanowiskach związanych z funkcjonowaniem urzędu oraz sprawami  pracowniczymi.
Jako szkoleniowiec od wielu lat współpracuje z firmami szkoleniowymi oraz z jednostkami samorządu terytorialnego na terenie całego kraju.
Wieloletni współpracownik Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej .
Wykładowca akademicki w zakresie prawa pracy. Autorka publikacji na temat dokumentacji pracowniczej. Obecnie Dyrektor Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.

Przy zgłoszeniu do 20. czerwca cena szkolenia to jedyne 299 zł/os!

Przy zgłoszeniu do 04. lipca cena szkolenia to jedyne 319 zł/os!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017, poz.1219 t.j.) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez RES Edukacja – Kompleksowa organizacja szkoleń s.c. przy ul. Białostoczek 15/35 z siedzibą w Białymstoku. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przez jej wycofaniem