Umowy w prawie energetycznym – praktyczne aspekty prawne

29 września_09:00 - 13:00

399zł

Termin: 29. września Miejsce: Szkolenie ONLINE Cena: 399 zł (+VAT)

Katarzyna Zajkowska
e-mail: kzajkowska@res.edu.pl
AdresaciProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Adresaci:

Pracownicy urzędów gmin, którzy na co dzień zajmują się procedurą wydawania decyzji środowiskowych oraz wszystkie osoby zainteresowane powyższą tematyką.

1. Rodzaje umów w prawie energetycznym – zagadnienia ogólne.
a) Umowa o przyłączenie.
b) Umowa sprzedaży energii.
c) Umowa o świadczenie usług przesyłania lub dystrybucji paliw gazowych lub energii.
d) Umowa kompleksowa.
e) Umowa o świadczenie usług magazynowania paliw gazowych.
f) Umowa o świadczenie usług skraplania gazu ziemnego.
2. Obowiązek zawarcia umów w prawie energetycznym.
3. Dopuszczalność odmowy zawarcia umów energetycznych przez przedsiębiorstwo energetyczne.
4. Orzeczenie zawarcia umowy w prawie energetycznym przez Prezesa URE.
5. Forma umów w prawie energetycznym.
6. Zawieranie umów z konsumentami i Przedsiębiorcami na prawach Konsumenta.
a) Konieczność weryfikacji umów prawa energetycznego wskutek wejścia w życie ustawy z dnia 31 lipca 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia obciążeń regulacyjnych.
b) Niedozwolone postanowienia umowne w umowach prawa energetycznego – przykłady.
c) Prawa konsumenta w umowach energetycznych.
7. Rozwiązanie umów w prawie energetycznym.
a) Rozwiązanie umowy przez przedsiębiorstwo energetyczne.
b) Rozwiązanie umowy przez kontrahenta przedsiębiorstwa energetycznego.
8. Umowa o przyłączenie – zagadnienia szczegółowe.
a) Określenie warunków przyłączenia.
b) Obligatoryjne elementy umowy.
c) Fakultatywne elementy umowy.
d) Kwalifikacja umowy o przyłączenie.
e) Umowa kompleksowa – zagadnienia szczegółowe.
f) Ogólne warunki umów.
g) Termin zawarcia umowy.
h) Obligatoryjne elementy umowy wynikające z ustawy prawo energetyczne.
i) Obligatoryjne elementy umowy wynikające z aktów wykonawczych.
j) Fakultatywne elementy umowy.

O sobie:

Radca Prawny/prawnik to mój zawód.  W swojej działalności prawniczej tłumaczę skomplikowany język paragrafów, tak aby był on zrozumiały dla każdego.

Jako prawnika cechuje mnie empatyczne podejście do klienta. Misją Kancelarii Radcy Prawnego jest udzielenie pomocy tym, którzy najbardziej tego potrzebują.

Zachęcam podmioty, którym udzielam porad do bieżącego rozwiązywania problemów prawnych. Nie zalecam zamiatania ich pod dywan, gdyż pewnego dnia może okazać się, że się tam już nie mieszczą.

Moim klientom tłumaczę, iż do każdego niezrozumiałego wzorca umowy powinna być dołączona ulotka o treści – „przed podpisaniem skonsultuj się z radcą prawnym lub adwokatem”.

Apeluję także do moich klientów, że maksyma „lepiej zapobiegać, niż leczyć” znajduje zastosowanie także względem ich sytuacji prawnej.

Jako radca prawny stosuję maksymę „jak cię wyrzucają drzwiami, wejdź oknem”. Innymi słowy nawet gdy zapada orzeczenie niekorzystne dla mojego Klienta to „walczę do końca”. W ten sposób m.in. inicjowałem postępowanie przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej zakończone wygraniem sprawy przez mojego Klienta. Więcej na ten temat można przeczytać.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj .doc .pdf i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na res@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 6 września cena za szkolenie to 359 zł / osobę!

Data:
Czas: