Umowy w obrocie gospodarczym w dobie Covid 19 – zabezpieczenie roszczeń stron umów oraz renegocjacja treści umów

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie, Pomorskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

#krs, #księgiwieczyste, #roszczenia, #szkolenieonline, COVID, umowy

Termin: 11. maja Miejsce: Szkolenie on-line Cena: 289 zł (+VAT)

Elwira Grygorczuk
e-mail: egrygorczuk@res.edu.pl

Cel

Strony umów zawieranych przez podmioty publiczne i prywatne w zakresie zadań własnych i zleconych, zmiana zakresu i zobowiązań przyjętych w umowach przez strony w czasie stanu epidemii, klauzula rebus sic stantibus jako klauzula na czas kryzysu, przesłanki jej stosowania oraz orzecznictwo sądowe, konstrukcja prawna aneksów do zawartych umów.

Strony umów zawieranych zarówno przez podmioty publiczne jak i prywatne, zarządcy nieruchomości, przedsiębiorcy wykonujący zawarte umowy na rzecz podmiotów publicznych i inni uczestnicy obrotu gospodarczego.

1. Zasady weryfikacji podmiotów gospodarczych (rejestry dostępne on-line KRS, CEiDG, KRS, system ksiąg wieczystych, referencje i inne dokumenty potwierdzające wiarygodność podmiotów gospodarczych)
  2. Badanie dokumentów księgowych – sprawozdania finansowe podmiotów gospodarczych, książki przychodów i rozchodów, audyty finansowe, certyfikaty i inne dokumenty potwierdzające stan finansów podmiotów gospodarczych.
  3. Zasady i tryb odpowiedzialności poszczególnych rodzajów osób fizycznych i spółek prawa handlowego za zaciągnięte zobowiązania, osobista odpowiedzialność członków zarządu – zakaz prowadzenia działalności gospodarczej.
  4. Osoby uprawnione do zawierania umów w obrocie gospodarczym na przykładzie poszczególnych spółek – prawo do zawierania umów przez: prezesów, wiceprezesów, prokurentów, wspólników.
  5. Konsekwencje zawarcia umowy z osobami nieuprawnionymi do ich zawarcia – roszczenia stron.
  6. Elementy istotne umowy zawieranej w obrocie gospodarczym przez podmioty.
  7. Formy zabezpieczania zobowiązań, wynikających z umów w obrocie gospodarczym: hipoteka, zastaw, zastaw rejestrowy, poręczenie, poręczenie bankowe, przewłaszczenie na zabezpieczenie, weksel, ubezpieczenie kredytu kupieckiego.
  8. Zawieranie umów przez pełnomocników i prokurentów, rodzaje i formy pełnomocnictw.
  9. Formy czynności prawnych – umowy ustne i pisemne oraz formy szczególne zawarcia umowy – przez czynności faktyczne, dorozumiane, zawieranie umów drogą e-mailową – zasady i tryb.
  10. Podstawowe pojęcia z zakresu prawa cywilnego: odsetki, kary umowne, potrącenie, cesja wierzytelności, świadczenie przez osobę trzecią z tytułu zobowiązania solidarnego.
  11. Klauzula rebus sic stantibus i art. 471 kc, w dobie Covid 19 jako przyczyny niewykonania lub zmiany treści zawartych umów.
  12. Orzecznictwo sądowe.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, prawnik i trener dla osób wykonujących zawody związane ze stosowaniem prawa materialnego i procedury związanej z nieruchomościami, doświadczony trener i wykładowca dla grup zawodowych związanych z rynkiem nieruchomości; były członek Komisji Odpowiedzialności Zawodowej przy Ministerstwie Infrastruktury; specjalizacja w dziedzinie prawa związanego z obrotem nieruchomościami, w szczególności umów: sprzedaży, najmu, dzierżawy i innych związanych z obrotem nieruchomościami, postępowań prawnych związanych z regulacją stanów prawnych nieruchomości i innych zagadnień z dziedziny nieruchomości oraz obsługi prawnej i reprezentacji firm deweloperskich i zagranicznych inwestorów.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

11 maj 2021 09:00

11 maj 2021 14:00

Pas drogowy: zajęcie pasa, reklamy w pasie drogowym, ustalenie granic, opłaty, kary, procedura samowolnego zajęcia pasa drogowego krok po kroku.

Numeracja porządkowa dla nieruchomości/budynków oraz numeracja lokali – studium przypadków.