Umowy najmu i dzierżawy nieruchomości – kompendium wiedzy urzędnika i nieruchomisty

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Online, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie, Pomorskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

#dzierżawa, #dzierżawa_nieruchomości, #kompendium, #najem, #umowa najmu, umowy

Przy zgłoszeniu do 15.września cena za szkolenie wynosi 320 zł/os.

1.Umowy najmu, dzierżawy nieruchomości – treść zakres podmiotowy, przedmiotowy oraz regulacje przewidziane w kodeksie cywilnym a zasada swobody zawierania umów i jej ograniczenia regulacje UGN i kodeksu cywilnego – praktyka, ćwiczenia.

2.Nakłady, adaptacje i remonty nieruchomości – zakres umocowania umownego, pełnomocnictwo, prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane, zasady rozliczenia stron oraz podstawy do rozliczeń.
3.Zabezpieczenia strony wynajmującej, kaucja, depozyt, gwarancje bankowe i ubezpieczeniowe oraz kary umowne zasady i tryb oraz formy ich ustanawiania.

4.Dochodzenie roszczeń związanych z umowami obligacyjnymi – dochodzenie z środków zabezpieczeń oraz postępowania nakazowe i upominawcze.

5.Formy zakończenie stosunku prawnego – rozwiązanie umowy, wypowiedzenie oraz odstąpienie od zawartej umowy – różnice i treść wymienionych instrumentów prawnych oraz zasady ich stosowania przez strony umów.

6.Zagadnienie rozliczenie nakładów i kosztów adaptacji formułowane w umowach – przepisy kodeksu cywilnego a zasada swobody zwierania i kształtowania treści zawartej umowy pomiędzy jej stronami – praktyka oraz case study.

7.Pojęcie bezumownego korzystania z nieruchomości – zagadnienia prawne i podatkowe – przedawnienie roszczeń – forma prawna i zasady ich dochodzenia przez stronę wynajmującą.

8.Orzecznictwo sądowe w zakresie tematyki szkolenia – przykłady i ich omówienie.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, prawnik i trener dla osób wykonujących zawody związane ze stosowaniem prawa materialnego i procedury związanej z nieruchomościami, doświadczony trener i wykładowca dla grup zawodowych związanych z rynkiem nieruchomości; były członek Komisji Odpowiedzialności Zawodowej przy Ministerstwie Infrastruktury; specjalizacja w dziedzinie prawa związanego z obrotem nieruchomościami, w szczególności umów: sprzedaży, najmu, dzierżawy i innych związanych z obrotem nieruchomościami, postępowań prawnych związanych z regulacją stanów prawnych nieruchomości i innych zagadnień z dziedziny nieruchomości oraz obsługi prawnej i reprezentacji firm deweloperskich i zagranicznych inwestorów.

03 październik 2023 10:00

03 październik 2023 14:00

Numeracja porządkowa dla nieruchomości/budynków oraz numeracja lokali – studium przypadków.

ZARZĄDZANIE ZASOBEM MIESZKANIOWYM GMINY na podstawie przepisów ustawy oraz aktów prawa miejscowego.

Geodezyjne podziały nieruchomości