Umowy IT w sektorze prywatnym i publicznym wybrane zagadnienia .

26 lipca_09:00 - 13:00

299(+VAT)

Termin: 26 lipiec   Cena: 299zł (+VAT)

Magda Rygorczuk
e-mail: mrygorczuk@res.edu.pl
Program szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy
  1. Rodzaje i ogólna charakterystyka umów IT
  • Umowy na wdrożenie systemu informatycznego.
  • Umowy outsourcingowe, umowy serwisowe.
  • Umowy licencji na korzystanie z oprogramowanie.
  • Konstrukcja tzw. legalnego użytkownika.
  1. Odpowiedzialność za szkody wyrządzone w związku z niewykonaniem umów IT (np. opóźnieniem realizacji projektu, niedochowaniem SLA).
  • Ogólne zasady odpowiedzialności odszkodowawczej.
  • Pojęcie tzw. siły wyższej.
  • Kary umowne.
  1. Rozwiązania oraz zmiany umów IT w związku z epidemią koronawirusa COVID 19.
  • Możliwość wypowiedzenia lub odstąpienia od umowy przez stronę. Zasady rozliczenia stron.
  • Prawo żądania zmiany lub rozwiązania umowy przez sąd (tzw. rebus sic stantibus). Zasady

rozliczenia stron.

1. Zabezpieczenie negocjowanych umów oraz renegocjacja zmiany umów IT w związku z nadzwyczajną sytuacją epidemii (klauzule adaptacyjne itp.).
  2. Depozyt kodu źródłowego.
  • Modele depozytu kodu źródłowego oprogramowania i praktyka rynkowa.
  • Konstrukcja umowy depozytu kodu źródłowego.
  • Zapewnienie sobie prawa i rzeczywistej możliwości modyfikacji i rozwoju oprogramowania.
  1. Umowy IT – przykładowa SWZ / OPIW w zamówieniu publicznym – case study.
  2. Umowy IT a ochrona danych osobowych.
  • Odpowiedzialność stron za naruszenie zasad ochrony danych osobowych
  • czy i kiedy praca na własnym sprzęcie lub sprzęcie zamawiającego/zleceniodawcy
  • umowa powierzenia – wybrane elementy
  1. Umowa IT a bezpieczeństwo informacji.
  • Dostępność stron internetowych
  • Informacje niejawne
  • Tajemnica przedsiębiorstwa
  • Tajemnica zawodowa
  • Ochrona praw autorskich
  • Ochrona danych osobowych
  • Ustawa o rachunkowości
  • Krajowy system cyberbezpieczeństwa
  • PZP – cyberbezpieczeństwo i skutki jego naruszenia w PZP
  • Inne regulacje ( KRI,KK, KPA)

Radca prawny i trener z praktycznym doświadczeniem w zakresie prawa. Pracownik działów prawnych i kancelarii, odpowiedzialny za stosowanie przepisów różnych gałęzi prawa, cywilnego (umowy w obrocie gospodarczym, ogólne warunki umów), handlowego, administracyjnego (ochrona danych osobowych i informacji niejawnych, zamówienia publiczne – umowy).

Uczestnik prac legislacyjnych. Wieloletnie doświadczenie zawodowe wykładowcy wyniesione z różnych instytucji – od firm , w tym międzynarodowych, poprzez urzędy administracji rządowej i samorządowej a także działalność publicystyczna dały bazę do specyficznego podejścia w zakresie prowadzonych szkoleń.  Praktyczne przykłady i ćwiczenia dobrane do zapotrzebowania uczestników są ich nieodzownym elementem, a prowadzone tzw. burze mózgów i dyskusje wręcz nieodzowne.

Od lat związana z sektorami gospodarczymi gdzie ochrona danych osobowych, zagadnienia poufności są podstawą prowadzenia działalności biznesowej. Do jej doświadczeń zawodowych zalicza się także współpraca z syndykiem masy upadłości, firmami z sektora budowlanego, komputerowej, gospodarki odpadami, JST.

Przy zgłoszeniu do 05 lipca  2021 r. cena szkolenia to 279 zł/os!

• Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo