Umowa o pracę w jednostkach samorządu terytorialnego jako forma nawiązania stosunku pracy – najnowsze regulacje prawne

Nie określono

#obowiązki_pracodawcy, #pracodawca, #pracownik, #umowa_o_pracę, #zatrudnienie

Przy zgłoszeniu do 02.maja cena za szkolenie wynosi 329 zł/ os.

Cel

Co wyniesiesz z tego szkolenia?

Celem szkolenia jest  zdobycie, uzupełnienie  wiedzy i  umiejętności w zakresie praktycznego stosowania zmienionego prawa pracy oraz prowadzenie w tym zakresie  dokumentacji pracowniczej na jak najwyższym poziomie.

Szkolenie przeznaczone jest dla pracodawców, osób kierujących zespołem  pracowniczym  oraz osób zajmujących się problematyką kadrową w urzędach gmin i starostwach powiatowych oraz innych samorządowych jednostkach organizacyjnych.

1. Umowa o pracę na czas określony.
a) treść umowy na czas określony , w tym treść umowy o pracę z pracownikiem niepełnozatrudnionym
2. Limity zatrudnienia w ramach umów terminowych.
a) Limit czasookresu zatrudnienia.
b) Limitowana liczba umów o pracę.
c) Zastosowanie wyłączeń w zakresie limitowania umów. Odmiany umów na czas określony ze względu na cel i przyczyny zawarcia, kiedy można zawrzeć więcej niż trzy umowy na czas określony lub na okres dłuższy niż 33 miesiące
1. Obowiązki informacyjne pracodawcy, w tym powiadomienie Okręgowego Inspektora Pracy o zawarciu umowy na czas określony z uwagi na przyczynę jej zawarcia oraz informacja z art. 29 § 3 i 31 K.p.
3. Zasady rozwiązywania i wypowiadania umowy o pracę na czas określony i nieokreślony.
4. Uprawnienia pracownika
• z tytułu wypowiedzenia umowy o pracę.
• z tytułu rozwiązania umowy o pracę z naruszeniem przepisów prawa.
5. Skrócenie okresu wypowiedzenia umowy na czas nieokreślony.
6. Zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy.
7. Obowiązki pracodawcy związane z rozwiązaniem umowy o pracę na czas określony.
8. Sankcje karne za naruszenie obowiązków dot. umów terminowych.
9. Skutki niezgodnego z prawem rozwiązania umowy na czas określony.
10. Świadectwo pracy wg najnowszych regulacji prawnych.

Materiały szkoleniowe obejmują część teoretyczną, obowiązujące orzecznictwo sądowe oraz wzory dokumentów pism które można wykorzystać w bieżącej pracy.

Uwaga! W przypadku zmian przepisów prawa, które na dzień przygotowania oferty nie były uwzględnione, program szkolenia zostanie zaktualizowany do obowiązujących przepisów prawa na dzień zaplanowanego szkolenia.

Mgr administracji, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu.
Posiada bogate doświadczenie w tematyce samorządowego prawa pracy oraz organizacji i funkcjonowania urzędu, oparte na ponad 35-letnim doświadczeniu zawodowym w administracji publicznej, w tym 25 letnim w samorządzie gminnym na stanowiskach związanych z funkcjonowaniem urzędu oraz sprawami  pracowniczymi.
Jako szkoleniowiec od wielu lat współpracuje z firmami szkoleniowymi oraz z jednostkami samorządu terytorialnego na terenie całego kraju.
Wykładowca akademicki w zakresie prawa pracy. Autorka publikacji na temat dokumentacji pracowniczej. Obecnie Dyrektor Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.

16 maj 2023 09:00

16 maj 2023 13:30

ZFŚS w jednostkach sektora finansów publicznych po zmianach w kontekście RODO, COVID-19 oraz odpowiedzialności karnej, skarbowej i dyscyplinarnej w jednostkach sektora finansów publicznych w tym w jednostkach oświaty i instytucjach kultury.

Wymiar i pobór niepodatkowych należności budżetowych o charakterze publicznoprawnym – od decyzji do tytułu wykonawczego

Dochody jednostek samorządu terytorialnego z tytułu należności cywilnoprawnych. Ustalanie – pobór – windykacja