Uchwała krajobrazowa – praktyka i problemy

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Małopolskie, Mazowieckie, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie, Pomorskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

#auditor wewnętrzny zarządzania, #audytkrajobrazowy, #karareklamowa, #opłata reklamowa, #szkolenieonline, #ustawa, #ustawakrajobrazowa, krajobraz

Termin: 26. maja Miejsce: Szkolenie on-line Cena: 289 zł (+VAT)

Elwira Grygorczuk
e-mail: egrygorczuk@res.edu.pl

Cel

Przekazanie uczestnikom wiedzy zawartej w przepisach

Pracownicy administracji publicznej zarówno rządowej (uzgadniający i opiniujący uchwały sejmików województwa i rad gminnych oraz kontrolujący ich legalność), jak i samorządowej (odpowiedzialnych za sporządzanie i uchwalanie audytów krajobrazowych i uchwał reklamowych).

1. Ustawa krajobrazowa – szansa i wyzwanie dla samorządów lokalnych w ochronie krajobrazu.
2. Audyt krajobrazowy – cel, zakres, procedura, terminy.
3. Cel i charakter prawny uchwały reklamowej.
4. Czy warto uchwalić uchwałę krajobrazową?
5. Reklama, tablica reklamowa, szyld, urządzenia reklamowe – zakres pojęć – jak je rozumieć?
6. Zakres uchwały reklamowej.
7. Procedura sporządzania – elementy obligatoryjne i fakultatywne.
8. Procedura uchwalania i możliwe konsekwencje.
9. Kontrola zgodności uchwały reklamowej z prawem,
10. Opłata reklamowa i kara reklamowa.
11. Zakres obowiązywania zapisów m.p.z.p. odnoszących się do zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic i urządzeń reklamowych. Relacja plany miejscowe a uchwała reklamowa.
12. Pojawiające się błędy – stanowiska organów nadzoru i orzecznictwa.
13. Dyskusja.

Prawnik, administratywista, urbanista, trener, praca doktorska z zakresu planowania i zagospodarowania przestrzennego. Absolwent studiów podyplomowych z planowania przestrzennego, rewitalizacji, ochrony środowiska, zamówień publicznych z procedurami FIDIC, zarządzania zasobami ludzkimi. Autor publikacji naukowych z zakresu prawa planowania i zagospodarowania przestrzennego, ochrony zabytków oraz postępowania administracyjnego. Prelegent międzynarodowych i krajowych konferencji naukowych, autor szkoleń z zakresu prawa budowlanego i umów zawieranych w procesie budowlanym, planowania i zagospodarowania przestrzennego, ochrony przyrody, ochrony zabytków, postępowania administracyjnego. Autor kilkudziesięciu opracowań planistycznych. Doświadczenie zawodowe zdobyte w jednostce samorządu terytorialnego oraz sektorze prywatnym. Wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami współfinansowanymi ze środków europejskich, w tym z branży budowlanej.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 30 kwietnia 2021 cena za osobę to jedyne 269 zł.

26 maj 2021 09:00

26 maj 2021 13:00

ZARZĄDZANIE ZASOBEM MIESZKANIOWYM GMINY na podstawie przepisów ustawy oraz aktów prawa miejscowego.

Pas drogowy: zajęcie pasa, reklamy w pasie drogowym, ustalenie granic, opłaty, kary, procedura samowolnego zajęcia pasa drogowego krok po kroku.

Decyzje o środowiskowych uwarunkowaniach i oceny oddziaływania na środowisko