Tworzenie poprawnych i przyjaznych tekstów na strony www. Warsztaty dla jednostek samorządowych

29 czerwca_10:00 - 14:00

299zł

Termin: 29 czerwca Miejsce: Szkolenie ONLINE Cena: 299 zł (+VAT)

Katarzyna Zajkowska
e-mail: kzajkowska@res.edu.pl
Cel i korzyściAdresaciProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Cele szkolenia/korzyści ze szkolenia:
• Uczestnik zdobędzie umiejętność pisania tekstów na strony przystępnym, prostym językiem.
• Uczestnik posiądzie wiedzę, jak tworzyć angażujące i przyciągające uwagę odbiorcy treści.
• Uczestnik pozna bezpłatne narzędzia do tworzenia poprawnych treści.

Profil uczestnika: Pracownicy jednostek samorządowych, odpowiedzialni za prowadzenie stron www urzędów oraz Biuletynów Informacji Publicznej.

Program warsztatów
1. Tworzenie przystępnych komunikatów. Prosty język w komunikacji z odbiorcami, dlaczego warto go stosować, jakie daje korzyści.
2. Rodzaje tekstów. Jakie typy komunikatów publikują urzędy i jednostki samorządowe, ich charakterystyka.
3. Poprawność tworzonych treści. Dlaczego jest ważna?
4. Przydatne narzędzia. Jak sprawdzić, czy stworzony tekst jest poprawny? Bezpłatne narzędzia, które pomagają tworzyć bezbłędne teksty.
5. Tworzenie angażujących treści. Jak zainteresować odbiorcę swoim przekazem?
6. Najczęściej popełniane błędy. Na co zwracać szczególną uwagę pisząc treści.
7. Case study. Przykłady dobrze stworzonych treści na stronach www urzędów i jednostek samorządowych.
8. Ćwiczenia. Stworzenie przykładowego komunikatu na stronę www przez każdego z uczestników – praca własna pod okiem trenerki. Omówienie prac.
Metodologia zajęć: Wykład interaktywny, ćwiczenia z wykorzystaniem tekstów urzędowych i omówienie przykładów oraz dobrych praktyk, praca własna.

Absolwentka Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki oraz Wyższej Szkoły Humanistycznej, magister politologii, specjalistka marketingu i reklamy. Posiada 10 lat doświadczenia w tworzeniu stron internetowych w charakterze project managera. Współpracowała przy tworzeniu stron www między innymi dla Urzędu Dzielnicy Wilanów w Warszawie, PKiN (Pałac Kultury i Nauki) i Canon Polska. Prowadząc własną działalność, profesjonalnym pisaniem tekstów zajmuje się ponad 15 lat. W tym czasie stworzyła treści na wiele stron internetowych, do prezentacji firmowych, biuletynów branżowych i innych materiałów biznesowych. Redaktorka 2 książek – wspomnień z okresu wojny Sprawiedliwego Wśród Narodów Świata oraz historii kabaretu TEY na podstawie wspomnień jego członków. Autorka licznych artykułów prasowych i publikacji blogowych, które ukazują się cyklicznie w rozmaitych branżach. Prywatnie szczęśliwa żona i spełniona mama 8-letniej Zosi.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj .doc .pdf i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na res@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 10 czerwca cena za szkolenie to 279 zł / osobę!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz.U.2017, poz.1219 t.j.) na podany adres e-mail na temat usług oferowanych przez RES Edukacja – Kompleksowa organizacja szkoleń s.c. przy ul. Białostoczek 15/35 z siedzibą w Białymstoku. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przez jej wycofaniem