Tworzenie i działanie kas zapomogowo-pożyczkowych

Cała Polska, Online

#kasy zapomogowo-pożyczkowe, #online, #RES, #res edukacja, #resedukacja, #szkolenie, #szkolenie online, #szkolenieonline, #webinar, działanie, edukacja, kasy, tworzenie

Przy zgłoszeniu do 31 maja cena szkolenia to 389 zł/os!

A. Podstawy funkcjonowania KZP (Wstęp – powstawanie ustawy, Definicje i podstawy prawne działalności KZP, Rola pracodawcy, Organy kontrolne, Kompetencje organów KZP, Pożyczki, poręczenia, Zapomogi, Fundusze w KZP, Ochrona danych osobowych w KZP)
B. Adaptacja kas do nowych regulacji prawnych (Statut – obowiązkowe zmiany, Obowiązek rejestracyjny w REGON, Zmiany ODO w KZP, Formy przyjmowanych dokumentów: pisemna, dokumentowa, elektroniczna, Wybory, delegaci, obrady zdalne, Fundusze dodatkowe, Proces likwidacji KZP)
C. Ustawowe obowiązki pracodawców (Obowiązki ustawowe, Umowa z KZP, Pomoc finansowa, Pomoc prawna, Ochrona danych a pracodawca, Obsługa rachunkowa, Obsługa gotówkowa, Pomoc administracyjna i informatyczna, Obowiązek przekazywania danych zarządowi KZP, Koszty pracodawcy a outsourcing, Organizacja MKZP)
D. Każdy uczestnik otrzyma prezentację oraz przykładowe wzory dokumentów KZP.

Ukończył studia magisterskie i doktoranckie na Politechnice Białostockiej. Od wielu lat prowadzi MKZP.

Jedną z jego licznych pasji jest koszykówka, z którą związany jest na dobre i na złe od 1996 roku jako sędzią koszykówki; obecnie pełni funkcję Wiceprezesa Podlaskiego Związku Koszykówki. Podejmuje działania społeczne propagujące honorowe krwiodawstwo – za co m.in. otrzymał odznakę „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu (oddał przeszło 60 litrów krwi). W 2011 roku z rąk Prezydenta Miasta Białegostoku otrzymał tytuł honorowy „Społeczna Dusza” – za pasję i konsekwencję w działaniach społecznych na rzecz mieszkańców Białegostoku. Od 2014 roku jest Przewodniczącym Zarządu Międzyzakładowej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej Oświaty w Białymstoku zrzeszającej blisko 3500 członków; prowadzi popularną stronę internetową MKZP. Czynnie udziela się w sprawach związanych z organizacją kas zapomogowo-pożyczkowych. Brał udział w konsultacjach społecznych w sprawie Ustawy o kasach zapomogowo-pożyczkowych, w którym to dokumencie część jego uwag uwzględniono. Jest szczęśliwym mężem i ojcem trójki dzieci.

26 czerwiec 2023 09:00

26 czerwiec 2023 13:00

Aplikacja mLegitymacja – zastosowanie i zasady działania

Geodezyjne podziały nieruchomości

Profesjonalny sekretariat z czynności kancelaryjnych i archiwizacyjnych oraz rozporządzenia „RODO” i ustawy o ochronie danych osobowych.