Tworzenie dokumentów dostępnych cyfrowo. Tworzenie dostępnych treści w edytorze MS Word / Ms Excel / PowerPoint. Wykrywanie problemów dostępności

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie, Pomorskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

#cyfrowo dostępnych, #res edukacja, #szkolenie online, #tworzenie dokumentów, dokument

Przy zgłoszeniu do 23. września cena szkolenia to 269 zł/os!

Cel

• Zdobycie wiedzy w jaki sposób prawidłowo przygotować dokumenty dostępne cyfrowo;
  • Zdobycie wiedzy w jaki sposób unikać pułapek dostępności.

I. Warunki tworzenia dokumentów dostępnych cyfrowo
1. Umocowanie prawne dostępnych dokumentów
2. Jak rozpoznać dokument dostępny cyfrowo?
3. Cechy dokumentów dostępnych cyfrowo
II. Główne zasady tworzenia dokumentów dostępnych cyfrowo
1. Obrazy tekstu
2. Czcionki
3. Zrozumiałość i czytelność
III. Tworzenie dostępnych treści w edytorze MS Word
1. Czcionka
2. Akapity
3. Odstępy w tekście
4. Bloki tekstu
5. Justowanie
6. Ilość czcionek w tekście
7. Style
8. Listy elementów (punktory i numeracja)
9. Odpowiedni kontrast treści do tła
5. Hiperłącza
6. Tytuły slajdów
VI. Wykrywanie problemów dostępności
1. Wykrywanie problemów z dostępnością na podstawie dostępnych na rynku rozwiązań
2. Wykrywanie problemów z dostępnością w MS Office

Dyplomowany Archiwista, absolwent Instytutu Historii Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Historia, specjalizacja Archiwistyka i Zarządzanie Dokumentacją Współczesną. Czynny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. Były Specjalista ds. Archiwizacji oraz Kierownik Projektów . Doświadczenie zawodowe w charakterze archiwisty oraz w kierowaniu projektami archiwizacji dokumentacji. Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń 5 462 h dydaktycznych spędzonych na sali szkoleniowej oraz 7 189 przeszkolonych uczestników z zakresu archiwizacji dokumentacji, systemów teleinformatycznych (w szczególności EPUAP2), prawa archiwalnego , administracyjnego , ochrony danych osobowych , informacji publicznej, BIP oraz zarządzania dokumentem i podpisem elektronicznym dla wielu instytucji państwowych, samorządowych i firm prywatnych. Czynny Koordynator ds. dostępności i audytor dostępności cyfrowej i architektonicznej, doradca merytoryczny w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego.

07 październik 2022 09:00

07 październik 2022 13:00

Aktualizacja instrukcji kancelaryjnych oraz jednolitego rzeczowego wykazu akt w związku z wdrażaniem EZD i e-Doręczenia

Obieg i archiwizacja dokumentów w systemie Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją