Transport odpadów przemysłowych/komunalnych – obowiązki wynikające z ustawy o odpadach, rejestru BDO oraz Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 7 października 2016 r. w sprawie szczegółowych wymagań dla transportu odpadów

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie, Pomorskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

#bdo, #online, #RES, #resedukacja, #transport odpadów, #webinar, ochrona środowiska, odpady

Termin: 22. czerwca Miejsce: Szkolenie ONLINE Cena: 339 zł (+VAT)

Katarzyna Zajkowska
e-mail: kzajkowska@res.edu.pl

Cel – poszerzenie wiedzy w zakresie prawidłowej realizacji transportu odpadów . Przypomnienie obowiązków,  zlecającego transport odpadów. Przedstawienie obowiązków nałożonych na transportujących odpady w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 7.10.2016 r.

Adresaci:

Firmy transportujące odpady, wytwórcy odpadów, zbierający odpady, przetwarzający odpady – wszyscy zarejestrowani w BDO oraz niezarejestrowani w BDO, którzy wytwarzają odpady, jak firmy budowlane i wykończeniowe, zakłady usługowe, handel, zbierający, transportujący i przetwarzający odpady – zbierający odpady na podstawie decyzji administracyjnych, wpisów do BDO oraz poza BDO.

1. Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 7.10.2016 r. w sprawie szczegółowych wymagań dla transportu odpadów:

–  prawidłowy sposób transportowania odpadów,

– oznakowanie środków transportu

– transport odpadów niebezpiecznych

– transportowanie odpadów luzem lub w cysternach

– transgraniczny transport odpadów

– kiedy nie ma obowiązki posiadania wpisu do rejestru BDO

1. Baza danych o odpadach

– dział VII BDO transportujący odpady

– czy rejestrować się w BDO, czy wyrejestrować się z BDO, jakie obowiązki wiążą się z rejestracją w transporcie odpadów

– konsekwencje  za niewykonywanie lub niewłaściwe wykonanie przepisów prawnych

– dokumentacja  niezbędna do wykazania w trakcie kontroli

– jak przekazać lub odebrać odpady od podmiotu niezarejestrowanego w BDO,

– przekazanie  odpowiedzialności za gospodarowanie odpadami

– kiedy można transportować odpady bez BDO

– co wpisać w prowadzoną ewidencję lub jakie dokumenty należy posiadać, aby ewidencji nie prowadzić

– ewidencja uproszczona,KPO

– kary za brak uprawnień do transportu odpadów

1. Kontrole gospodarki odpadami, w tym transportującego odpady

– KPO, KPOK, faktura

– uprawnienia kontrolne policji, inspekcji transportu drogowego, wioś, straży miejskiej do kontroli przedsiębiorców w zakresie spełniania wymagań prawnych dotyczących gospodarki i gospodarowania odpadami oraz wysokość przewidzianych prawnie kar dla przedsiębiorców (od 10.000 do 1.000.000) za brak lub niewłaściwe wykonanie przepisów.

Ponadto, omawianie przykładów zgłaszanych przez uczestników szkolenia

Specjalista się w gospodarce odpadami i Prawie ochrony środowiska; absolwentka Politechniki Krakowskiej oraz  studiów Podyplomowych na AGH w Krakowie, w zakresie gospodarki odpadami. Ekspert ochrony środowiska z doświadczeniem w doradztwie i prowadzeniu szkoleń w zakresie ochrony środowiska. Koordynuje i przeprowadza audyty środowiskowe. Długoletni, doświadczony główny specjalista w Inspekcji Ochrony Środowiska. Biegły sądowy z zakresu gospodarki odpadami, ochrony powierzchni ziemi i gospodarki wodno -ściekowej, mediator w administracji.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na res@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 31 maja cena za szkolenie to 309 zł / osobę!

22 czerwiec 2021 09:00

22 czerwiec 2021 13:00

KURS INTENDENT W PLACÓWCE ŻYWIENIA ZBIOROWEGO DZIECI I MŁODZIEŻY

Zamówienia publiczne do 130 000 zł. w oświacie

Warsztaty praktyczne: przygotowanie i przeprowadzenie zamówienia publicznego na środki spożywcze i usługi cateringowe. Prowadzenie gospodarki magazynowej środkami spożywczymi po przeprowadzeniu zamówienia i podpisaniu umowy.