SZCZEGÓŁOWY SPOSÓB GOSPODAROWANIA ŚRODKAMI TRWAŁYMI w jednostkach budżetowych poprzez nieodpłatne przekazanie, sprzedaż lub darowiznę zbędnych środków trwałych w jsfp, z uwzględnieniem najnowszych zmian rozporządzenia RADY MINISTRÓW

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie, Pomorskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

#komisja, #publiczne, CUW, finanse, jspf, majątek, mienie, rozliczanie, środki, trwałe, urząd, ZEAS, ZUW, zużycie

Termin: 18. lutego Miejsce: online Cena: 369 zł (+VAT)

Elwira Grygorczuk
e-mail: egrygorczuk@res.edu.pl

1. Szczególne zasady gospodarowania rzeczowymi składnikami majątkowymi jednostek sektora finansów publicznych – konieczność przeglądu i uporządkowania posiadanych i wykorzystywanych składników przez jednostkę.
2. Prawne aspekty odpowiedzialności kierownika jednostki sektora finansów publicznych za gospodarowanie majątkiem jednostki.
3. Rodzaj i podstawy prawne odpowiedzialności pracowników za mienie powierzone i wykorzystywane przy wykonywaniu obowiązków służbowych – sposoby powierzania i rozliczania, w tym odpowiedzialność materialna.
4. Szczególne zadania jednostek prowadzących wspólną obsługę – CUW, ZUW, ZEAS, urząd gminy.
5. Konieczność przeprowadzania okresowej (w tym przed inwentaryzacyjne) oceny stanu technicznego i przydatności składników majątkowych w prowadzonej działalności statutowej jednostki, wyeliminowanie składników zbędnych, niewykorzystywanych przez jednostkę oraz uszkodzonych, które stanowią zagrożenie bezpieczeństwa ich użytkowników.
6. Szczególne zasady postępowania z rzeczami przyjętymi przez biuro rzeczy znalezionych w powiatach.
7. Komisja Inwentaryzacyjna, Komisja Likwidacyjna, komisja wspólna – powołanie, zasady działania i niezbędna dokumentacja.
8. Procedura kwalifikacji składników jako zbędnych i zużytych – kto o tym decyduje i czy zawsze konieczna jest opinia rzeczoznawcy ?
9. Koszty zaniechanej inwestycji w jednostce budżetowej – trwała utrata wartości środków w budowie.
10. Zasady ustalenia wartości składników majątkowych ich stopień zużycia. Wartość zakupu, wartość księgowa, wartość rynkowa, wartość godziwa, wartość oferowana.
11. Sprzedaż zbędnych składników znacznej wartości – przetarg, zaproszenie do rokowań, sprzedaż w trybie ofertowym.
12. Darowizna między samorządowymi jednostkami – wniosek, protokół zdawczo- odbiorczy, umowa o nieodpłatnym przekazaniu – obieg dokumentów finansowo – księgowych.
13. Likwidacja – w wyniku sprzedaży na surowce wtórne.
14. Zasady likwidacji sprzętu elektronicznego i elektrycznego oraz wyposażenia, który stanowi odpady zgodnie z ustawą o odpadach.
15. Jak prawidłowo ująć likwidację, sprzedaż lub darowiznę środków trwałych w ewidencji i księgach rachunkowych.

Praktyk z wieloletnim doświadczeniem. Pracowała na stanowisku głównego księgowego w państwowych wojewódzkich jednostkach budżetowych. Absolwentka Zarządzania i Przedsiębiorczości w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości w Wałbrzychu, studia podyplomowe – kierunek rachunkowość i kontroling – ukończyła na Wrocławskim Uniwersytecie Ekonomicznym,  ponadto jest absolwentką studiów socjologicznych. Od 2012 r. prowadzi własną Kancelarię Rachunkową i dodatkowo pracuje jako trener, wykładowca. Prowadzi szkolenia, wykłady i kursy – otwarte i zamknięte na terenie całej Polski dla sektora finansów publicznych. Współpracuje z wieloma ośrodkami szkoleniowymi oraz jednostkami  samorządowymi.

Autorka licznych opracowań i prezentacji miedzy innymi na temat: Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych, Inwentaryzacja, Rachunkowość budżetowa dla początkujących  i zaawansowanych, Kontrola zarządcza,  Środki trwałe i wartości niematerialne i prawne ich klasyfikacja i inwentaryzacja, Zbywanie poprzez nieodpłatne przekazanie, sprzedaż, darowiznę zbędnych środków trwałych w jsfp,  Majątek trwały w jsfp – gospodarowanie i ewidencja w sytuacji pandemii, Bilans – czynności poprzedzające sporządzenie rocznego sprawozdania finansowego i inne.

Przeprowadziła szkolenia dla urzędów miast i gmin, urzędów wojewódzkich i marszałkowskich, ministerstwa, urzędów skarbowych, izb skarbowych, ZUS, KRUS, sądów, nadleśnictwa, komend wojewódzkich i powiatowych straży pożarnej, szpitali, policji, centrów usług wspólnych, szkół, żłobków i przedszkoli, OHP, WUP, PUP, wyższych uczelni, spółek i prywatnych przedsiębiorców.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na res@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu dwóch osób z jednej instytucji 329 zł/os!

• Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo

RES Edukacja s.c. zapewnia Trenera, materiały szkoleniowe oraz certyfikat ukończenia szkolenia.

18 luty 2022 09:00

18 luty 2022 13:00

Dostęp do informacji publicznej, otwarte dane, ponowne wykorzystywanie informacji sektora publicznego.

Zezwolenia na detaliczną sprzedaż alkoholu

KURS KPA DLA URZĘDNIKÓW – PRAKTYCZNE WARSZTATY