Stosowanie przepisów ustawy o świadczeniach rodzinnych w praktyce z uwzględnieniem najnowszych zmian przepisów i orzecznictwa sądów administracyjnych

Cała Polska, Online

#online, #RES, #res edukacja, #resedukacja, #szkolenie, #szkolenie online, #szkolenieonline, #webinar, COVID-19, edukacja, kontrola, koordynacja, pomoc społeczna, rodzinne, świadczenia, świadczenia rodzinne

Przy zgłoszeniu do 7 marca cena szkolenia to jedyne 339 zł/os!

Przedmiotem proponowanego szkolenia są zagadnienia prawne i problemy praktyczne z zakresu przepisów ustawy o świadczeniach rodzinnych. Omówione zostanie najnowsze orzecznictwo sądów administracyjnych dotyczące tej tematyki, a także m.in. nowe regulacje dotyczące obliczania dochodu (również w związku z Covid-19), zmiany w Kpa wpływające na świadczenia rodzinne oraz kwestie dotyczące weryfikacji przyznanych świadczeń – uchylenie decyzji, wznowienie postępowania.

1. Katalog osób uprawnionych do świadczeń rodzinnych, skład rodziny, osoba samotnie wychowująca dziecko
  2. Obliczanie dochodu rodziny w świadczeniach rodzinnych przy uwzględnieniu nowych regulacji dotyczących dochodu, w tym m.in. kwestii dotyczących utraty i uzyskania dochodu, alimentów oraz kwestie związane z zastosowaniem przepisów dotyczących Covid-19 przy ustalaniu dochodu
  3. Przyznanie świadczeń rodzinnych przy uwzględnieniu zasady „złotówka za złotówkę”.
  4. Przyznawanie świadczeń pielęgnacyjnych w świetle orzecznictwa NSA i wojewódzkich sądów administracyjnych oraz i problemów związanych z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego.
  5. Postępowanie w sprawie przyznawania świadczeń rodzinnych: złożenie wniosku wezwanie do uzupełnienia wniosku, zasady doręczania, postepowanie wyjaśniające prowadzone przez organ, decyzja.
  6. Postępowanie w sprawie uchylenia lub zmiany decyzji w sprawie świadczeń rodzinnych. Świadczenia nienależnie pobrane (definicja, ustalanie i dochodzenie świadczeń nienależnie pobranych)
  7. Procedury koordynacji świadczeń rodzinnych z uwzględnieniem najnowszych zmian.
  8. Pytania i odpowiedzi.

Specjalistka z zakresu postępowania administracyjnego, rodzinnego, świadczeń rodzinnych i pomocy społecznej, członek etatowy Samorządowego Kolegium Odwoławczego, wieloletni praktyk orzecznik, trener szkoleń prawnych z zakresu zabezpieczenia społecznego oraz procedury administracyjnej, radca prawny.

21 marzec 2023 09:00

21 marzec 2023 13:00

Zamówienia publiczne do 130 000 zł w pomocy społecznej

Nieodpłatne przekazanie, sprzedaż lub likwidacja zbędnych zużytych lub uszkodzonych składników majątku, który stanowi wyposażenie jednostek sektora finansów publicznych po zmianie rozporządzenia rady ministrów oraz w nowym polskim ładzie