Stosowanie i wykładnia prawa administracyjnego

4 listopada_09:00 - 13:00

349zł

Termin: 04. listopada Miejsce: Szkolenie ONLINE Cena: 349 zł (+VAT)

Katarzyna Zajkowska
e-mail: kzajkowska@res.edu.pl
Cel i korzyściAdresaciProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Cele szkolenia:

Przedstawienie zagadnień dotyczących stosowania i wykładni prawa administracyjnego.

Adresaci:
• Wszystkie osoby zainteresowane powyższą tematyką

Program szkolenia:

1. Pojęcie prawa, normy i sposoby wysłowienia norm prawnych w tekście:
a) Rodzaje norm postępowania,
b) Normy sankcjonujące i sankcjonowane,
c) Źródła prawa,
d) Sytuacje wyznaczane przez normy prawne,
e) Spójność i zupełność prawa.
2. Ogólne zasady techniki legislacyjnej.
3. Pojęcie stosowania prawa.
4. Model procesu decyzyjnego:
a) Ustalenie stanu faktycznego,
b) Ustalenie stanu prawnego,
c) Decyzja.
5. Typy i ideologie stosowania prawa.
6. Elastyczność w stosowaniu prawa. Luz decyzyjny.
7. Pewność i jednolitość stosowania prawa administracyjnego.
8. Wykładnia prawa:
a) Racjonalność prawodawcy,
b) Koncepcje wykładni prawa,
c) Inferencje prawnicze.
9. Fazy interpretacji i dyrektywy wykładni:
a) Faza porządkująca,
b) Faza rekonstrukcyjna,
c) Faza percepcyjna,
d) Językowe dyrektywy wykładni,
e) Funkcjonalne dyrektywy wykładni,
f) Systemowe dyrektywy wykładni.
10. Wykładnia wiążąca.
11. Realizacja praktyczna.

Radca prawny wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Radę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu oraz mediator Ośrodka Mediacji przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. Doświadczenie zawodowe zdobywał w poznańskich  i kaliskich kancelariach, dzięki czemu posiada wieloletnie doświadczenie w kompleksowej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych, publicznych oraz klientów indywidualnych. Jako praktyk, występuje przed sądami powszechnymi oraz sądami administracyjnymi, a także doradza we wszelkich kwestiach prawnych dotyczących funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego i prowadzenia działalności gospodarczej.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj .doc .pdf i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na res@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 8 października cena za szkolenie to 299 zł / osobę!