Status prawny radnego gminy/powiatu

#gmina, #radny, #samorząd, interpelacje, obowiązek, petycje, powiat, prawo, rada, skargi, status, wnioski

Termin: 21. kwietnia Miejsce: online Cena: 349 zł (+VAT)

Sylwia Głowacka
e-mail: sburak@res.edu.pl

Program:
I. Wprowadzenie
II. Rada gminy/powiatu i jej kompetencje. Relacja prawna do kompetencji organu wykonawczego w strukturze samorządu terytorialnego
III. Inicjatywa uchwałodawcza i sesje rady
IV. Uzyskanie, rozpoczęcie wykonywania i wygaśnięcie mandatu radnego
V. Prawa radnego i jego status jako funkcjonariusza publicznego. Prawne możliwości egzekwowania uprawnień
VI. Dostęp radnego do informacji publicznej. Znaczenie art. 24 ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym/art. 21 ust. 2a ustawy o samorządzie powiatowym
VII. Obowiązki radnego i skutki ich niedopełnienia
VIII. Ograniczenia prawne wiążące radnych – zakazy i konsekwencje ich naruszenia
IX. Oświadczenia majątkowe
X. Rozpatrywanie skarg, wniosków i petycji przez radę gminy/powiatu
XI. Interpelacje i zapytania radnych
XII. Podsumowanie

Prawnik w Kancelarii Radców Prawnych Zygmunt Jerzmanowski i Wspólnicy sp.k. w Poznaniu, doktorant w Zakładzie Prawa Administracyjnego i Nauki o Administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; specjalizuje się w prawie administracyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem prawa samorządowego, procedury administracyjnej i sądowoadministracyjnej; w codziennej praktyce zajmuje się prawnymi aspektami funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego i podmiotów komunalnych, zagadnieniami prawa ochrony środowiska (w tym gospodarki odpadami), tworzenia i funkcjonowania związków międzygminnych, przygotowywania projektów aktów prawa miejscowego, czy dostępu do informacji publicznej; szkoleniowiec z zakresu prawa administracyjnego oraz prawa samorządu terytorialnego; prelegent na seminariach i konferencjach poświęconych zagadnieniom prawa samorządowego, autor wielu publikacji dotyczących prawa samorządowego w czasopismach naukowych oraz popularnonaukowych i branżowych.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

ISTNIEJE SZANSA NA ZORGANIZOWANIE TEGO SZKOLENIA W FORMIE ZAMKNIĘTEJ – DLA PRACOWNIKÓW JEDNEGO URZĘDU.

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Przy zgłoszeniu do 9. kwietnia cena szkolenia to jedyne 309 zł/os!

• Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo

RES Edukacja s.c. zapewnia Trenera, materiały szkoleniowe oraz certyfikat ukończenia szkolenia.

21 kwiecień 2021 09:00

21 kwiecień 2021 13:00

Warsztaty praktyczne: układanie receptur i jadłospisów w żywieniu zbiorowym dzieci i młodzieży.

Błędy w realizacji kontroli zarządczej w świetle wyników organów kontroli: NIK, MF, RIO

Audit wewnętrzny systemu HACCP w placówce żywienia zbiorowego