Środki UE dla Polski w nowym okresie programowania 2021-2027

1 czerwca_09:00 - 13:00

Termin: 1. czerwca  Miejsce: online Cena: 359 zł (+VAT)

Elwira Grygorczuk
e-mail: egrygorczuk@res.edu.pl

AdresaciCelProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Adresaci szkolenia

Szkolenia skierowane jest do pracowników i wolontariuszy z Urzędów Miast i Gmin, Starostw Powiatowych,  Powiatowych Urzędów Pracy, Ośrodków Pomocy Społecznej, Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie, szkół, przedszkoli, organizacji pozarządowych, przedsiębiorstw.

Cel szkolenia

Celem kształcenia jest zapoznanie pracowników podmiotów, które zamierzają aplikować o środki UE w nowej perspektywie finansowej 2021-2027 z aktualnym stanem aktów prawnych i dokumentów programowych na nowa perspektywę. Trwają intensywne prace nad wdrożeniem nowych Programów Operacyjnych w Polsce. Potencjalni beneficjenci zostaną przygotowani do samodzielnego składania wniosków w latach 2021-2027.

Sesja I

Nowa perspektywa 2021-2027

– Cele Polityki UE w perspektywie finansowej 2021-2027 – porównanie do lat 2014-2020

– Zasady programowania nowej perspektywy 2021-2027

– Budżet UE na lata 2021-2027 – porównanie do lat 2014-2020

– Nowy mapa kategorii regionów na lata 2021-2027

Sesja II

Akty prawne na lata 2021-2027

– Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady COM (2018)375 ustanawiające wspólne przepisy dotyczące Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, Funduszu Spójności i Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego, a także przepisy finansowe na potrzeby tych funduszy oraz na potrzeby Funduszu Azylu i Migracji, Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Instrumentu na rzecz Zarządzania Granicami i Wiz

– Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady COM (2018)372 w sprawie EFRR i FS na lata 2021‑2027

– Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady COM (2018)382 w sprawie EFS Plus na lata 2021-2027

Sesja III

Założenia do Umowy Partnerstwa na lata 2021-2027

– Wyzwania i cele rozwoju Polski

– Wybór celów polityki

– Koordynacja i komplementarność

– Zarys finansowania

– Układ programów

Sesja IV

Wymiar terytorialny wsparcia w latach 2021-2027

– Ustawa o zmianie ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju

– Rola samorządów w nowej perspektywie finansowej 2021-2027

– Zintegrowane Strategie Rozwoju

– Partnerstwo Terytorialne

Prawnik (Wydział Prawa i Administracji UMCS), specjalista z zakresu prawa europejskiego i polskiego w obszarze polityki spójności, doświadczony wykładowca i trener z 20 letnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń. Od kilkunastu lat pracuje przy realizacji programów finansowanych ze środków UE. Przygotowywał rekomendacje dotyczące formułowania kryteriów konkursowych w perspektywie finansowej 2014-2020.
Trener na szkoleniach horyzontalnych „Regulacje unijne, dokumenty strategiczne i programowe oraz logika i zasady programowania, system wdrażania i system instytucjonalny w latach 2014-2020” dla pracowników Instytucji Zarządzających i konsultantów PIFE na zlecenie MIR. Prowadził szkolenia dla Instytucji Pośredniczących PO IŚ, PO PC, PO WER i RPO z zakresu ustawy wdrożeniowej, oceny wniosków o dofinansowanie, kwalifikowalności wydatków, rozliczania projektów, kontroli, wykrywania nieprawidłowości. Specjalizuje się w szkoleniach dla beneficjentów z zarządzania projektami, realizacji projektów partnerskich, aplikowania o dofinansowanie, konkurencyjnego ponoszenia wydatków, równości szans.
Trener Krajowego Ośrodka Szkoleniowego Europejskiego Funduszu Społecznego, pełnił funkcję dyrektora w Instytucji Wdrażającej, przewodniczącego Komisji Oceny Projektów, członka Rady Koordynacyjnej Krajowego Systemu Usług dla MSP, członka Powiatowej Rady Zatrudnienia.
Przygotowywał jako ekspert opinie do wniosków o dofinansowanie w procesie oceny KOP, do projektów systemowych oraz w procedurze odwoławczej. Oceniał wnioski na innowacje społeczne. Członek jury w konkursie Dobre praktyki EFS. Kandydat na eksperta w ramach RPO Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj  .doc .pdf i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 20 maja cena szkolenia to jedyne 309 zł/os!

Przy zgłoszeniu 2 i więcej osób możliwość negocjacji ceny.

Szkolenie on-line
Polska + Google Map