Środki trwałe w instytucjach kultury – zasady ewidencji, wyceny, gospodarowania i inwentaryzacji

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie, Pomorskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

#InstytucjaKulltury, #PrzepisyRachunkowe, #RES, #resedukacja, #ŚrodkiTrwałe, #szkolenie, #szkolenieonline, #wyceny, inwentaryzacja

Termin: 01. czerwca  Miejsce: Szkolenie on-line Cena: 299 zł (+VAT)

Elwira Grygorczuk
e-mail: egrygorczuk@res.edu.pl

Cel

Celem szkolenia jest omówienie podstawowych zasad z zakresu klasyfikacji, ewidencji, gospodarowania i inwentaryzacji środków trwałych w instytucjach kultury.

Korzyści

Korzyści ze szkolenia: dzięki uczestnictwu w tym szkoleniu słuchacze nabędą wiedzę
w zakresie dotyczącym prawidłowej ewidencji, wyceny, gospodarowania i inwentaryzacji środków trwałych w instytucjach kultury w oparciu o najnowsze przepisy rachunkowe.

1. Definicja środka trwałego, jego części składowych, dodatkowych i peryferyjnych.

2. Kompletność środka trwałego w aspekcie Ustawy o Rachunkowości i Krajowego Standardu Rachunkowości nr 11.

3. Wartość początkowa środka trwałego (cena nabycia, koszt wytworzenia).

4. Klasyfikacja środków trwałych – zmiany w nowej klasyfikacji KŚT – porównanie do poprzedniej KŚT.

5. Ulepszenie, a remont środków trwałych.

6. Amortyzacja środków trwałych – stawki amortyzacyjne i metody amortyzacji.

7.Środki trwałe w budowie (inwestycje)
• Pojęcie środków trwałych w budowie (inwestycji).
• Zasady ewidencji środków trwałych w budowie ( inwestycji).
• Jakie koszty zalicza się do kosztów inwestycji.

8. Pojęcie inwestycji w obcym środku trwałym.

9. Zasady gospodarowania majątkiem trwałym z uwzględnieniem zasad pozbywania się majątku zużytego i zbędnego:
• sprzedaż składników majątku,
• likwidacja składników majątku.

10. Inwentaryzacja środków trwałych i błędy popełniane przez jednostki
• Metody i częstotliwość przeprowadzania inwentaryzacji
• Odpowiedzialność za przeprowadzenie inwentaryzacji
• Wycena oraz rozliczenie różnic inwentaryzacyjnych (niedobory i nadwyżki).

Ekonomista, księgowa, analityk finansowy. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w obszarach finansów, księgowości i analizy finansowej poparte wieloma dyplomami i certyfikatami (m. in. dyplom ukończenia Studiów Podyplomowych w zakresie „Rachunkowość” i „Rachunkowość zarządcza i controlling”, certyfikat ukończenia kursu zawodowego na Główną Księgową).
Od lat prowadzi szkolenia z zakresu księgowości i finansów, zarówno dla jednostek z sektora finansów publicznych, jak i pozostałych jednostek.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

UWAGA!!

Przy zgłoszeniu do 17 maja 2021 r. cena za osobę to jedyne 259 zł.

01 czerwiec 2021 09:00

01 czerwiec 2021 13:00

ZFŚS w jednostkach sektora finansów publicznych po zmianach w kontekście RODO, COVID-19 oraz odpowiedzialności karnej, skarbowej i dyscyplinarnej w jednostkach sektora finansów publicznych w tym w jednostkach oświaty i instytucjach kultury.

Zmiany w pomocy PFRON na zatrudnianie osób z niepełnosprawnością w 2024 r. orzecznictwo o niepełnosprawności, dofinansowania do wynagrodzeń, wpłaty na PFRON, refundacje kosztów zatrudnienia

ZARZĄDZANIE ZASOBEM MIESZKANIOWYM GMINY na podstawie przepisów ustawy oraz aktów prawa miejscowego.