Spółki komunalne – nadzór i kontrola

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Online, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie, Pomorskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

#nadzór, #nadzór właścicielski, #RES, #res edukacja, #spółki komunalne, #szkolenie online, #webinar, kontrola

Termin: 08 grudnia Miejsce: online  Cena: 329 zł (+VAT)

Magda Rygorczuk
e-mail: mrygorczuk@res.edu.pl

1. Spółki komunalne
1.1 Czym są spółki komunalne
1.2 Spółki komunalne jako spółki handlowe
1.3 Spółki komunalne a inne jednostki sektora publicznego

2. Nadzór i kontrola
2.1. Co to jest nadzór właścicielski
2.2. Czym różni się nadzór od kontroli
2.3. Jakie są podstawowe formy nadzoru i kontroli

3. Sposób wykonywania nadzoru właścicielskiego i kontroli
3.1 Kontrola i nadzór poprzez organu spółki
3.2 Kontrole doraźne
3.3 Biuro Nadzoru Właścicielskiego
3.4 Inne formy nadzoru i kontroli

4. Konstrukcja umów a nadzór właścicielski
4.1 Umowy spółek komunalnych
4.2 Kontrakty menedżerskie
4.3 Regulaminy wewnętrzne

Radca prawny, absolwent studiów doktoranckich na kierunku prawo WPiA Uniwersytetu Gdańskiego. Wspólnik zarządzający w Kancelarii Radców Prawnych Legitus s.c. w Gdańsku, wydawca, autor ponad 100 publikacji z zakresu prawa cywilnego, handlowego, podatkowego i gospodarczego.

Ekspert prawny przy organach administracji publicznej i organizacjach pozarządowych. Specjalizuje się w obsłudze przedsiębiorców, spółek prawa handlowego, instytucji sektora publicznego oraz transakcji handlowych (umowy, kontrakty).

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na res@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 17 listopada cena szkolenia to 299 zł/os!

08 grudzień 2021 09:00

08 grudzień 2021 12:00

Kontrola gmin w obszarze gospodarki odpadami komunalnymi. Kontrola firm oraz właścicieli nieruchomości.

Ewidencja gruntów i budynków – aktualne problemy i nowelizacja przepisów wykonawczych.

Pas drogowy: zajęcie pasa, reklamy w pasie drogowym, ustalenie granic, opłaty, kary, procedura samowolnego zajęcia pasa drogowego krok po kroku.