SPECJALNE POTRZEBY EDUKACYJNE UCZNIÓW W TEORII I PRAKTYCE SZKOLNEJ- POMOC PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA.

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Opolskie, Podlaskie, Pomorskie, Śląskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

#pomoc psychologiczna- pedagogiczna, #res edukacja, #specjalne potrzeby edukacyjne uczniów, #szkolenia online, #webinar, praktyka szkolna

Termin: 8 czerwca  Cena:420  zł (+VAT)

Magda Rygorczuk
e-mail: mrygorczuk@res.edu.pl

[/su_tab]

Cel

Cele szkolenia: Przybliżenie zależności między diagnozą a trafnością udzielanego wsparcia uczniom oraz zadań szkoły oraz samorządu wynikających z obowiązku realizacji przepisów rozporządzenia w sprawie pomocy psychologiczno – pedagogicznej i wymagania państwa „Szkoła wspomaga rozwój uczniów, z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji”.

Program szkolenia:

1. Co wiemy o rozwoju uczniów?
  2. Pomoc psychologiczno – pedagogiczna w szkole w świetle zmian w przepisach prawa oświatowego.
  3. Od diagnozy do planowania działań w zakresie wspierania rozwoju uczniów – formy organizowanej pomocy.
  4. Zalecenia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej- jak je właściwie odczytać i stosować?
  5. Wdrażanie zaleceń- w jakim zakresie, w jakim czasie i na czyich warunkach?
  6. Postępowanie szkoły w przypadku, kiedy orzeczenie/opinia wykazuje wady, błędy.
  7. Nadzór kuratora nad realizacją zaleceń w szkole/przedszkolu- dlaczego w większości nie jest przyjęty przez wizytatorów fakt, że nie wszystkie zalecenia szkoła/przedszkole może realizować? Jak uzasadniać wybór zadań i czy wszystkie zalecenia trzeba wykonać i w jakich proporcjach?
  8. Powiązanie zapisów w orzeczeniu/opinii z obowiązkiem realizacji przez szkołę/przedszkole odpłatnych zajęć z pomocy psychologiczno-pedagogicznych. Dlaczego tu potrzebny jest umiar?
  9. Planowanie pomocy psychologiczno – pedagogicznej udzielanej w toku bieżącej pracy                  z uczniami.
  10. Zintegrowanie działań w szkole podstawą skutecznego wparcia psychologiczno – pedagogicznego uczniów.
  11. Kształcenie specjalne a pomoc psychologiczno – pedagogiczna.
  12. Rozgraniczenie zadań szkoły (przedszkola, placówki) z zakresu udzielania pomocy psychologiczno – pedagogicznej  i kształcenia specjalnego.
  13. Orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego i opinie poradni psychologiczno – pedagogicznych (innych poradni specjalistycznych) a planowanie i realizacja pomocy psychologiczno – pedagogicznej.
  14. Efektywność udzielanego wsparcia uczniom.

Anna Gocłowska.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj  i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

W przypadku udziału całej rady pedagogicznej szkoły/przedszkola cenę kształtujemy indywidualnie.

• Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo

08 czerwiec 2021 09:00

08 czerwiec 2021 13:00

Umorzenie administracyjnego postępowania egzekucyjnego…..i co dalej? Prawa i obowiązki wierzyciela w zakresie ponownego wszczęcia postępowania egzekucyjnego.

Zamówienia publiczne do 130 000 zł w pomocy społecznej

Vademecum pracownika oświaty gminnej w kontekście aktualnych na rok 2024 przepisów prawa oświatowego