Savoir – vivre wobec osób z niepełnosprawnością, czyli jak prawidłowo zapewnić dostępności komunikacyjno-informacyjną w myśl ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

17 grudnia_10:00 - 13:00

Termin: 17. grudnia Miejsce: Szkolenie on-line Cena: 250 zł (+VAT)

Elwira Grygorczuk
e-mail: egrygorczuk@res.edu.pl
KorzyściProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

* Przygotowanie pracownika do profesjonalnego kontaktu z osobą z niepełnosprawnością.

* Uwrażliwienie na niepełnosprawność, czyli zapoznanie ze statusem osoby z niepełnosprawnością w społeczeństwie oraz z systemem prawnym dotyczącym osób z niepełnosprawnością.

* Uzyskanie kompleksowej wiedzy w zakresie komunikacji i obsługi osoby z niepełnosprawnością.

* Przełamanie mitów i stereotypów w zakresie osób z niepełnosprawnością.

1. Status prawny i społeczny osoby z niepełnosprawnością.
  2. Orzeczenie o niepełnosprawności i rodzaje niepełnosprawności.
  3. Przepisy dotyczące niepełnosprawności.
  4. Zapewnienia dostępności komunikacyjno-informacyjnej w myśl ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami
  5. Praktyczne zasady obsługi klienta oraz zasady komunikacji z osobami z niepełnosprawnością.
    • Zasady podstawowe
    • Osoby niepełnosprawne intelektualnie
    • Osoby z niepełnosprawnością psychiczną
    • Osoby niesłyszące/niedosłyszące
    • Osoby niewidome/niedowidzące
    • Osoby niepełnosprawne ruchowo
    • Osoby z epilepsją
    • Osoby z chorobami układu oddechowego i krążenia
    • Osoby z chorobami układu pokarmowego
    • Osoby z chorobami układu moczowo-płciowego
    • Osoby z chorobami neurologicznymi/z porażeniem mózgowym
    • Osoby z innymi schorzeniami
    • Osoby z autyzmem
  6. Podsumowanie szkolenia.

Ukończył Studia Prawnicze na Wydziale Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie. W 2011 r. obronił pracę doktorską z zakresu nieruchomości i prawa spółek. W 2012 ukończył z wyróżnieniem podyplomowe studia z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi uzyskując tytuł Menedżer HR. Licencjonowany zarządca nieruchomościami. Prowadzi kancelarię prawną specjalizującą się m.in. w prawie danych osobowych, prawie cywilnym, rodzinnym, karnym oraz prawie dotyczącym osób z niepełnosprawnością. Doświadczony trener, szkoleniowiec i prelegent.

Przy zgłoszeniu do 30. października 2021 cena za osobę
to jedyne 199 zł.

Przy zgłoszeniu dwóch i więcej osób z jednej instytucji – 159 zł/os.