VI edycja Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych skierowana do samorządów, w których działały PGR-y- instruktaż złożenia wniosku

#online, #RES, #res edukacja, #resedukacja, #szkolenie, #szkolenie online, #szkolenieonline, dofinansowanie, dotacja, edukacja, funusz, wniose, zabytki

Zasady naboru wniosków – VI edycja RPIS

omówienie regulaminu, procesu składania wniosku. Odpowiedzi na pytania.

Wnioski w ramach VI edycji programu mogą złożyć gminy, powiaty, związki międzygminne i powiatowo-gminne, które zostały zakwalifikowane jako samorządy popegeerowskie. Jednostki samorządu terytorialnego mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości 98%. Oznacza to, że będą musiały wnieść tylko 2% udziału własnego na realizację inwestycji. Każdy uprawniony samorząd może złożyć 2 wnioski.

Dla gmin obowiązują limity:

• jeden wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 2 mln zł;
  • jeden wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 5 mln zł.

Dla powiatów, związków międzygminnych i powiatowo-gminnych obowiązują limity:

• jeden wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 2 mln zł;
  • jeden wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 8 mln zł.

Podmioty uprawnione do składania wniosków o dofinansowanie

gminy, powiaty, związki międzygminne i powiatowo-gminne

Praktyk, Kierownik Referatu Rozwoju i inwestycji. Posiada bogate doświadczenie w pozyskiwaniu środków finansowych ze źródeł zewnętrznych. Członek komisji przetargowej w gminie. Tematyka oświetleniowa towarzyszy jemu od początku pracy w gminie, budowa dróg wiąże się zazwyczaj z przebudową lub budową nowych punktów świetlnych.
Dzięki jego staraniom przeprowadzona została modernizacja oświetlenia drogowego w gminie, w wyniku czego wynegocjowano doskonałe warunki umowy na konserwację oświetlenia drogowego, a rachunki za prąd spadły o połowę. Spłata zobowiązania została sfinansowana z oszczędności w zużyciu energii elektrycznej.

14 lipiec 2023 09:00

14 lipiec 2023 12:00

Obieg i archiwizacja dokumentów w systemie Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją

Budżet Obywatelski jako szczególna forma konsultacji

Jak poprawnie zredagować projekt uchwały w JST? Zasady techniki prawodawczej.