Akty prawne regulujące zasady przejazdów pojazdów nienormatywnych od 19 października 2012 r. – omówienie

30 listopada 2020_09:00 - 18 grudnia 2020_13:00

Termin: 30. listopada lub 18. grudnia Miejsce: On-line Cena: 259 zł (+VAT)

Katarzyna Zajkowska
e-mail: kzajkowska@res.edu.pl
Cel i korzyściAdresaciProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Przekazanie praktycznej wiedzy z zakresu tematyki pojazdów nienormatywnych.

Pracownicy jednostek samorządowych, instytucji państwowych, referatów rozwoju i inwestycji, i inni zainteresowani tematyką szkolenia.

1. Akty prawne regulujące zasady przejazdów pojazdów nienormatywnych od 19 października 2012 r. omówienie
  1. Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2020 r. poz. 110 z późn. zm.)
  2. Ustawa z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2020 r. poz. 470.) –
  3. Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (DZ. U. z 2020 r. poz. 256 z późn. zm.)
  4. Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. 2019 r. poz. 2140) –
  5. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2016 r. poz. 2022 z późn. zm.)
  6. Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 22 Czerwca 2012 r. w sprawie zezwoleń na przejazd pojazdów nienormatywnych (Dz.U. z 2012 r. poz. 764 )
  7. Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 28 marca 2012 r. w sprawie wysokości opłat za wydanie zezwolenia na przejazd pojazdu nienormatywnego (Dz. U. z 2012 r. poz. 366)
  8. Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 23 maja 2012 r. w sprawie pilotowania pojazdów nienormatywnych (Dz. U. z 2012 r. poz. 629)
  9. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 5 listopada  2019 r. w sprawie kontroli ruchu drogowego (Dz. U. z 2019 r. poz. 2141
  1. ZEZWOLENIA
    1. Definicja pojazdu nienormatywnego
    2. Transport ładunków nienormatywnych w Rzeczpospolitej Polskiej – kategorie pojazdów

a). Kategoria I – omówienie

b). Kategoria II – omówienie

c). Kategoria III – omówienie

d). Kategoria IV – omówienie

e). Kategoria V – omówienie

f). Kategoria VI – omówienie

g). Kategoria VII – omówienie

1. Warunki wyznaczenia trasy przejazdu pojazdu nienormatywnego
  2. Kryteria określania warunków i przejazdu pojazdu nienormatywnego
  3. Wzory wniosków o wydanie zezwolenia na przejazd pojazdu nienormatywnego dla poszczególnych kategorii pojazdów
  4. Dystrybucja blankietów zezwoleń
  5. Zezwolenia – omówienie
  6. Pilotowanie pojazdu nienormatywnego
  7. Transport ładunków nienormatywnych
  8. Wysokości opłat za wydanie zezwolenia na przejazd pojazdu nienormatywnego w poszczególnych kategoriach.
  9. Kontrola ruchu drogowego, a przejazd pojazdów nienormatywnych

Prowadzący: Praktyk, Kierownik Referatu Rozwoju i inwestycji. Posiada bogate doświadczenie w pozyskiwaniu środków finansowych ze źródeł zewnętrznych. Członek komisji przetargowej w gminie. Tematyka oświetleniowa towarzyszy jemu od początku pracy w gminie, budowa dróg wiąże się zazwyczaj z przebudową lub budową nowych punktów świetlnych.
Dzięki jego staraniom przeprowadzona została modernizacja oświetlenia drogowego w gminie, w wyniku czego wynegocjowano doskonałe warunki umowy na konserwację oświetlenia drogowego, a rachunki za prąd spadły o połowę. Spłata zobowiązania została sfinansowana z oszczędności w zużyciu energii elektrycznej.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj  .doc .pdf i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

MOŻLIWOŚĆ WYBORU DWÓCH TERMINÓW:

30 listopad lub 18 grudzień

Przy zgłoszeniu dwóch i więcej osób z jednej instytucji – możliwa negocjacja ceny.

1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sylwia Burak i Elwira Grygorczuk – wspólnicy prowadzący działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej pod firmą RES Edukacja – Kompleksowa organizacja szkoleń s.c. ul. Białostoczek 15/35, 15-869 Białystok, NIP: 5423316405, REGON: 380410137,