Rozliczanie projektów UE w perspektywie finansowej 2014-2020 w systemie SL 2014

13 grudnia_09:00 - 13:00

Termin: 13. grudnia Miejsce: online Cena: 305zł (+VAT)

Elwira Grygorczuk
e-mail: egrygorczuk@res.edu.pl

AdresaciCelKorzyściProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Szkolenie kierowane jest do pracowników beneficjentów oraz potencjalnych beneficjentów realizujących lub zamierzających realizować projekty współfinansowane z UE, w szczególności do menedżerów projektów, członków zespołów projektowych oraz osób, które podejmują wiążące decyzje w imieniu beneficjenta.

W szkoleniu mogą uczestniczyć m.in. pracownicy Urzędów Miast i Gmin, Starostw Powiatowych,  Powiatowych Urzędów Pracy, Ośrodków Pomocy Społecznej, Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie, szkół, przedszkoli, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców.

Wymagania wstępne dla uczestników: podstawowa wiedza o Funduszach Strukturalnych

Celem kształcenia jest zapoznanie pracowników beneficjentów z aktualnym stanem aktów prawnych i Wytycznych w zakresie rozliczania projektów współfinansowanych z UE w latach 2014 2020 i przygotowanie ich do samodzielnej pracy w zespołach projektowych przy składaniu wniosków o płatność w systemie SL 2014. Program uwzględnia uregulowania najnowszej wersji Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków obowiązującej od 9 września 2019 roku.

Kształcenie będzie miało formę: kursu

Sposób pomiaru efektów kształcenia: ankieta

Wiedza i umiejętności uzyskane w trakcie kursu:

• Znajomość obowiązków wynikających z umowy o dofinansowanie
  • Umiejętność poprawnego ponoszenia wydatków w projekcie
  • Znajomość zasad kwalifikowalności wydatków
  • Znajomość zasad zatrudniania personelu
  • Umiejętność rozliczania projektów partnerskich
  • Znajomość zakresu wniosku o płatność
  • Umiejętność przygotowania wniosku o płatność w systemie SL 2014

Zajęcia prowadzone będą w formie: wykład, prezentacja, dyskusja, omawianie konkretnych przypadków.

1. Obowiązki beneficjenta wynikające z umowy o dofinansowanie

– obowiązek stosowania Wytycznych
– obowiązek osiągnięcia wskaźników
– zasady przekazywania środków
– wyodrębniona ewidencja księgowa
– obowiązek stosowania SL 2014

1. Kwalifikowalność rozliczanych wydatków w oparciu o Wytyczne w zakresie kwalifikowalności zmienione i częściowo zawieszone w 2020 roku

– zasady kwalifikowalności projektu
– warunki kwalifikowalności uczestnika
– warunki kwalifikowalności wydatku
– koszty personelu projektu
– reguła proporcjonalności
– wydatki w projektach partnerskich

1. Przygotowanie wniosku o płatność w systemie SL 2014

– osoby uprawnione do dostępu do SL 2014
– zasady korzystania z ePUAP i Certyfikatu kwalifikowanego
– podręcznik Beneficjenta do SL 2014
– nawigacja w systemie SL 2014
– rodzaje wniosków o płatność
– identyfikacja wniosku
– informacje o projekcie
– postęp rzeczowy
– wskaźniki
– problemy w trakcie realizacji projektu
– planowany przebieg projektu
– postęp finansowy
– zestawienie dokumentów
– wydatki rozliczane ryczałtowo
– zwroty/korekty
– źródła finansowania wydatków
– rozliczenie zaliczek
– dochód
– załączniki

Prawnik (Wydział Prawa i Administracji UMCS), specjalista z zakresu prawa europejskiego i polskiego w obszarze polityki spójności, doświadczony wykładowca i trener z 20 letnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń. Od kilkunastu lat pracuje przy realizacji programów finansowanych ze środków UE. Przygotowywał rekomendacje dotyczące formułowania kryteriów konkursowych w perspektywie finansowej 2014-2020.
Trener na szkoleniach horyzontalnych „Regulacje unijne, dokumenty strategiczne i programowe oraz logika i zasady programowania, system wdrażania i system instytucjonalny w latach 2014-2020” dla pracowników Instytucji Zarządzających i konsultantów PIFE na zlecenie MIR. Prowadził szkolenia dla Instytucji Pośredniczących PO IŚ, PO PC, PO WER i RPO z zakresu ustawy wdrożeniowej, oceny wniosków o dofinansowanie, kwalifikowalności wydatków, rozliczania projektów, kontroli, wykrywania nieprawidłowości. Specjalizuje się w szkoleniach dla beneficjentów z zarządzania projektami, realizacji projektów partnerskich, aplikowania o dofinansowanie, konkurencyjnego ponoszenia wydatków, równości szans.
Trener Krajowego Ośrodka Szkoleniowego Europejskiego Funduszu Społecznego, pełnił funkcję dyrektora w Instytucji Wdrażającej, przewodniczącego Komisji Oceny Projektów, członka Rady Koordynacyjnej Krajowego Systemu Usług dla MSP, członka Powiatowej Rady Zatrudnienia.
Przygotowywał jako ekspert opinie do wniosków o dofinansowanie w procesie oceny KOP, do projektów systemowych oraz w procedurze odwoławczej. Oceniał wnioski na innowacje społeczne. Członek jury w konkursie Dobre praktyki EFS. Kandydat na eksperta w ramach RPO Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj  .doc .pdf i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

Przy zgłoszeniu do 29. listopada 2021 r. cena
szkolenia to 289 zł/os!