• To event minęło.

REALIZACJA INWESTYCJI – OD POMYSŁU DO ZGODY BUDOWLANEJ

17 lutego_10:00 - 15:00

Termin: 17. lutego Miejsce: Lublin Cena: 445 zł (+VAT)

Sylwia Burak
e-mail: sburak@res.edu.pl

Cel i korzyściAdresaciProgram szkoleniaProwadzącyFormularz zgłoszeniowy

Komitet Stały Rady Ministrów przyjął właśnie projekt nowelizacji Prawa budowlanego, które mają stać się przedmiotem prac parlamentarnych jeszcze w tej kadencji. Przedmiotem szkolenia będzie zaprezentowanie planowanych i uchwalonych zmian na tle obowiązujących procedur administracyjnych, poprzedzających realizację inwestycji.

Na szkoleniu zostaną udzielone odpowiedzi na pytanie:

• jakie są obligatoryjne a jakie fakultatywne etapy przygotowania inwestycji w świetle Kodeksu postępowania administracyjnego oraz z uwzględnieniem aktualnych zmian ustaw regulujących proces inwestycyjno-budowlany?

Uczestnicy otrzymają praktyczny i łatwy w wykorzystaniu schemat prowadzenia inwestycji wraz z aktualną podstawą prawną poszczególnych czynności.

Adresatami szkolenia są:

• pracownicy urzędów gmin oraz starostw i urzędów wojewódzkich wydający decyzje administracyjne:
    o warunkach zabudowy, o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego (o wzizt) oraz o pozwoleniu na budowę a także przyjmujący zgłoszenia;
  • inwestorzy realizujący zamierzenia budowlane zwykłe oraz celu publicznego;
  • autorzy projektów budowlanych.

PROGRAM SZKOLENIA:

ZAKRES TEMATYCZNY SZKOLENIA

1. Ogólne zasady prowadzenia postępowań administracyjnych.
  2. Terminy proceduralne.
  3. Zakres formalny wniosków i wezwanie do uzupełnienia braków formalnych.
  4. Ponaglenie w sytuacji bezczynności organu lub przewlekłości postępowania.
  5. Zawiadomienie o wszczęciu postępowania, formy zawiadomienia i zasady ich stosowania.
  6. Wątpliwości co do stanu faktycznego i/lub prawnego sprawy.
  7. Mediacja w celu wyjaśnienia i rozważenia okoliczności faktycznych i/lub prawnych sprawy.
  8. Uzgodnienia w toku postępowania oraz posiedzenie w trybie współdziałania.
  9. Decyzja administracyjna i jej elementy.
  10. Skutki prawne zrzeczenia się prawa do wniesienia odwołana przez strony postępowania.
  11. Rygor natychmiastowej wykonalności, decyzja wykonalna, ostateczna i/lub prawomocna.
  12. Postępowanie wyjaśniające w ramach rozpatrywania odwołania.
  13. Milcząca zgoda jako efekt postępowań uproszczonych.
  14. Przygotowanie realizacji inwestycji na podstawie ustaleń aktów prawa miejscowego.
  15. Przygotowanie realizacji inwestycji na podstawie decyzji o warunkach zabudowy lub o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego.
  16. Pozwolenia na budowę i inne formy zgody budowlanej.
  17. Co na pozwolenie a co na zgłoszenie?
  18. Ogólne zasady realizacji inwestycji z wykorzystaniem specustaw.

Wieloletni pracownik organów administracji publicznej różnych szczebli. Obecnie współpracuje z firmą zarządzającą procesami inwestycyjnymi oraz koordynującą postępowania administracyjne w budownictwie.

Od ponad 5 lat prowadzi liczne szkolenia z zakresu procedury wydawania decyzji administracyjnych, związanych z szeroko pojętym inwestowaniem na podstawie przepisów zwykłych (ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, Prawa budowlanego
i przepisów powiązanych) oraz szczególnych (specustaw: drogowej, kolejowej, czy mieszkaniowej).

Kwestie podstaw prawnych inwestowania, w szczególności w zakresie infrastruktury technicznej i drogowej, szkoląca porusza od dawna w licznych publikacjach w prasie branżowej – Gazecie Samorządu i Administracji, Piśmie Samorządu Terytorialnego Wspólnota oraz w miesięczniku Wspólnota Mieszkaniowa. Jest autorką wydanej we wrześniu 2018r. przez Wydawnictwo C.H.BECK książki pt. Specustawa mieszkaniowa. Nowe zasady realizacji inwestycji.

Uwaga!

Przy zgłoszeniu do 15. stycznia cena szkolenia to jedyne 415 zł/os!

Po tym terminie cena szkolenia do 445 zł/os.

Data:
Czas:
Koszt:
Wydarzenie Categories:
, , , , , , ,
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Lublin, Centrum Szkoleń i Innowacji
Aleje Racławickie 8, II piętro, lokal 18A
Lublin, 20-037 Polska

1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sylwia Burak i Elwira Grygorczuk – wspólnicy prowadzący działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej pod firmą RES Edukacja – Kompleksowa organizacja szkoleń s.c. ul. Białostoczek 15/35, 15-869 Białystok, NIP: 5423316405, REGON: 380410137,