Radzenie sobie ze stresem, wypaleniem zawodowym i negatywnymi emocjami

Dolnośląskie, Kujawsko - Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Mazowieckie, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie, Pomorskie, Śląskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-mazurskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie

#negatywne emocje, #online, #RES, #resedukacja, #szkolenie, #szkolenie online, radzenie sobie ze stresem, stres, wypalenie zawodowe

Termin: 31. maja 2021r.  Cena: 349zł (+VAT)

Katarzyna Wardzińska
e-mail: kwardzinska@res.edu.pl

Cel szkolenia

• Minimalizowanie skutków już istniejącego stresu u każdego Uczestnika indywidualnie.
  • Uruchomienie działań prewencyjnych.
  • Praktyczna diagnoza stanów emocjonalnych każdego Uczestnika szkolenia (źródła stresu, ryzyko jego wystąpienia, poziom automotywacji itp.).
  • Poznanie i diagnostyka możliwości własnego organizmu w warunkach stresu.
  • Zdobycie wiedzy i umiejętności pozwalających na skuteczne zarządzanie czasem, planowanie oraz utrzymanie optymalnego zaangażowania i poziomu stresu podczas pracy.
  • Praktyczna nauka metod antystresowych pozwalających na maksymalizację skuteczności i zwiększenie efektywności pracy Uczestników.
  • Pozyskanie praktycznych narzędzi budowania automotywacji, w tym asertywności.
  • Uświadomienie autoodpowiedzialności za nastawienie do pracy, ludzi i otoczenia (nauka wewnątrzsterowności).
  • Wypracowanie „antystresowej” komunikacji z sobą samym.
  • Pozyskanie narzędzi twórczego reagowania na stres oraz ograniczania stresu w pracy.

Kadra zarządzająca, dyrektorzy, naczelnicy, inspektorzy, specjaliści administracji publicznej.

Metodyka

Szkolenie prowadzone będzie w formie wykładów i ćwiczeń, które mają na celu praktyczne wykorzystanie wiedzy z zakresu objętego szkoleniem.

Przewiduje się wykorzystanie następujących metod przeprowadzenia szkolenia:

• Wykład – wprowadzenie i prezentacja podstaw teoretycznych omawianych zagadnień.
  • Metody kształcenia aktywnego: ćwiczenia i warsztaty – praktyczne wykorzystanie zdobytej przez uczestników szkolenia wiedzy:
    • Analiza przypadków
    • Symulacje
    • Praca w grupach
    • Dyskusja
    • „Burza mózgów”
    • Ćwiczenia indywidualne

1. Ocena własnego sposobu funkcjonowania w warunkach stresu
a. Moje czynniki stresu
b. Diagnoza własnego poziomu stresu
c. Jakie są moje reduktory stresu?
d. Zrozumienie własnych reakcji na stres
e. Techniki relaksacyjne
f. Panowanie nad emocjami

Stres. Źródła stresu
a. Indywidualne źródła stresu
b. Organizacyjne źródło stresu
c. Profilaktyka stresu
d. Rozładowanie stresu
e. Sposoby radzenia sobie ze stresem
f. Czego nie należy czynić w postępowaniu antystresowym

2. Wypalenie zawodowe
a. Zmęczenie, stres, utrata poczucia kompetencji, utrata poczucia wartości, konflikty, depersonalizacja.
b. Wysłuchiwanie zażaleń i reklamacji
c. Wina i nie wina Klienta, pracownika.

3. Konflikt i iluzje w konflikcie personalnym
a. Dynamika w konflikcie personalnym
b. Faza utajona
c. Faza jawna
d. Zachowania w konflikcie personalnym
e. Zachowanie społeczne pozytywne
f. Zachowanie społeczne negatywne
g. Wypowiedzi zbliżające do rozwiązania konfliktu
h. Wypowiedzi oddalające od rozwiązania konfliktu
i. Iluzja Wygrana – Przegrana
j. Iluzja Złego Człowieka
k. Iluzja Głazu na drodze

4. Asertywność, a podstawowe typy zachowań
a. Zachowania agresywne
b. Zachowania bierne
c. Zachowania manipulacyjne
d. Zachowania asertywne

5. Podstawowe wyznaczniki asertywności
a. Asertywne zachowania
b. Przyjmowanie krytyki
c. Radzenie sobie w trudnych sytuacjach
d. Techniki asertywne
e. Komunikat JA, jako technika zmniejszania oporu odbiorcy

Trener biznesu, Wykładowca, Coach, Doradca HR, Menedżer. Autor ponad 100 artykułów o tematyce biznesowej (zarządzanie, motywowanie, sprzedaż, kierowanie zmianą i konfliktem, motywowanie, planowanie i organizacja  czasu). Absolwent podyplomowych studiów MBA ZZL w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, podyplomowych menedżerskich studiów polsko-niemieckich Nowoczesne Zarządzanie Zasobami Ludzkimi w Centrum Doskonalenia Zarządzania we Wrocławiu, podyplomowych studiów Zarządzania w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, podyplomowych studiów Komunikacja i Promocja w Biznesie w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz  absolwent Politechniki Warszawskiej w Warszawie.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się poniżej informacji organizacyjnych lub poprzez wypełnienie tradycyjnego formularz zgłoszeniowego dostępnej tutaj i przesłanie do nas faksem 85 87 42 011 lub mailem na biuro@res.edu.pl

CZAS TRWANIA SZKOLENIA 6H!

Przy zgłoszeniu do 17. maja cena szkolenia to jedyne 319 zł/os!

• Możliwość zadawania pytań ekspertowi na żywo

RES Edukacja s.c. zapewnia Trenera, materiały szkoleniowe oraz certyfikat ukończenia szkolenia.

31 maj 2021 09:00

31 maj 2021 15:00

Zezwolenia na detaliczną sprzedaż alkoholu

Nieodpłatne przekazanie, sprzedaż lub likwidacja zbędnych zużytych lub uszkodzonych składników majątku, który stanowi wyposażenie jednostek sektora finansów publicznych po zmianie rozporządzenia rady ministrów oraz w nowym polskim ładzie